Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž zemřel po útoku 18 letého mladíka z Třince

Tragický případ vyšetřují kriminalisté v Třinci. Velmi se podobá útoku na zpěváka Michala Hrůzu na Stodolní ulici V Ostravě. I tentokrát se do rvačky dvou mužů vmísil třetí člověk a zaplatil za to životem. Prý totiž dostal ránu pěstí, spadl na chodník a byl na místě mrtvý. Soud vzal útočníka do vazby.

Všichni si jistě ještě pamatují útok na Michala Hrůzu na Stodolní ulici v Ostravě. Zpěvák se tehdy vložil do hádky dvou mužů a jeden z nich ho praštil. Hrůza skončil v bezvědomí. Následky si prý nese dodnes a mladík skončil ve vězení. Podobné to bylo i v Třinci. Dva muži se porvali v restauraci a později se znovu potkali a pohádali u jiné hospody. Vložil se do toho 50letý muž a zaplatil za to životem. “Obviněný měl jedním prudkým úderem poškozeného srazit na zem. V důsledku pádu měl utrpět poškozený nitrolební krvácení,na které na místě zemřel,” popsal žalobce Vít Legerský.

Po úderu zůstal muž ležet na zemi a mladík, aniž by se zajímal o jeho zdravotní stav, odešel pryč. Svědci přivolali záchranou službu, ale muž byl mrtvý. Pravděpodobně se udeřil do hlavy o chodník. Netrvalo dlouho a policisté 18letého mladíka zadrželi, “Klient svého jednání lituje,” uvedla obhájkyně obviněného Irena Křivánková.

Ve čtvrtek okresní soud ve Frýdku-Místku rozhodl, že mladík zůstane ve vazbě. “Máme celé vyšetřování před sebou. Nelze vyloučit, že se v průběhu trestního řízení může změnit náhled na právní kvalifikaci,” řekl žalobce. Mladík se hájí tím, že šlo o sebeobranu. Může se tedy ještě stát, že případ, který je nyní řešen jako těžké ublížení na zdraví, bude překvalifikován. “Já bych se zatím nevyjadřovala. Ta situace je velice komplikovaná,” řekla obhájkyně.

Podle našich informací se mladík pral často a rád. Jen osudný večer měl prý tři šarvátky. V minulosti už byl také trestán jako mladistvý za loupež. V současné době chodí na učiliště v Třinci. Důležitou roli v případu sehrál také alkohol.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail