Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vyroste nový volnočasový sportovní areál

Obyvatelé Karviné se mohou těšit na nový volnočasový sportovní areál. Sportoviště bude stát poblíž Obchodní akademie v Karviné-Hranicích. Nabídne běžecký okruh, malé fotbalové hřiště, víceúčelovu herní plochu nebo dráhu pro pumptrack.

Obyvatelé Karviné by se už brzy dočkají nového sportovního areálu v městské části Hranice, poblíž Obchodní akademie.

“Měl jsem podněty od lidí z Karviné, kteří si přáli pumptrackovou dráhu, nějakou inline stezku pro začínající, pro učení pro děti, ten prostor tam byl docela zajímavý, proto jsme se rozhodli pro komplexní řešení,” řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Areál kromě toho nabídne obyvatelům města i víceúčelovou herní plochu, hřiště s herními prvky pro děti, běžeckou dráhu, malé fotbalové hřiště nebo parkur. Areál bude v rámci výuky využívat i blízká Obchodní akademie. Ta ho bude také spravovat.

“Každý volnočasový areál, který vyplní volný čas dětí a mládeže, je úžasná záležitost a o to lepší, že areál bude v blízkosti školy a naši studenti ho budou moci využívat,” chválí projekt Slavka Krystová Florková, ředitelka Obchodní akademie Karviná.

Záměr ještě musí schválit zastupitelé, následně se bude připravovat projektová dokumentace a vybírat zhotovitel. Město se také pokusí na projekt sehnat i dotace. Stavět by se mohlo začít v příštím roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy