Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští školáci ovládají hru Finanční svoboda

Všechny karvinské školy učí své žáky hospodařit s financemi prostřednictvím volnočasové hry nazvané Finanční svoboda. Nabyté zkušenosti a znalosti žáci nedávno zúročili v Obecním domě Družba, kde proběhlo městské kolo celostátní soutěže

Od podzimu loňského roku se všechny karvinské děti učí ve školách pracovat s finančními produkty, prodávat akcie, dluhopisy, obligace a zkouší pochopit základní pravidla investování prostřednictvím hry nazvané Finanční svoboda. Jejich znalosti před pár dny prověřilo městské kolo celostátní soutěže.

“Oni tady prožijí dvakrát 30 let života, kde budou radit dvěma rodinám, mají jim pomoci, aby ta rodina si splnila své cíle,” upřesnil autor hry Finanční svoboda Karel Kořený.

Zadání, které soutěžící žáci během hry dostávali, se v ničem nelišilo od běžného života.

“Na začátku ta rodina je zadlužená, má spotřebitelské úvěry. Děti musí přijít na to, že je důležité ty úvěry splatit co nejdříve, protože to jsou špatné dluhy,” dodal autor.

“ Je to těžká hra, máme málo času na ty transakce, musíme hodně rychle přemýšlet,” řekl soutěžící David Krótki.

“My už jsme splatili dům a splatili jsme taky dovolenou a zrovna jsme v dobré fázi, protože jsme hodně investovali do akcií,” prozradila Eliška Pukowiecová.

Nejlépe se v městské kole dařilo dvojici Ondřej Slavík a Jakub Drobek ze Základní a Mateřské školy Dělnická, celkově nejlepší školou se stala Základní a Mateřská škola Dr. Olszaka. Všichni si zajistili postup na Mistrovství ČR ve Finanční svobodě, které se bude konat v Praze.

Nahlásit chybu
Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail