Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přítele z Doubravy probodl obžalovaný 20 cm nožem

Uplynulo půl roku a 61letý muž, který v Doubravě zavraždil svého kamaráda už stanul před soudem v Ostravě. Tehdy při hádce vytáhl dvaceticentimetrový kuchyňský nůž a jednou ranou ho usmrtil. Podstatnou roli v tomto případě sehrál alkohol.

Loni v říjnu se v ve finském domku v Doubravě na Karvinsku zase pořádně pilo. Majitel, Miroslav Janič a ještě jedna nájemnice. K tomu také patřili hádky kvůli penězům. Kdo co zaplatil, nezaplatil a nebo taky ukradl.“Bylo slyšet kravál. Prostě jak on řval na něho chcípni a tak podobně. Najednou vylezl ven a začal řvát, že je to největší špína, jako ta paní, která na něho zavolala policajty,” řekla v loni v říjnu obyvatelka jednoho ze sousedících domků a další dodává: “Ona byla velká ožralica, a jak se ochlastali, tak už se hádali a šlo do bitky.”

Hádka ale bohužel tentokrát skončila tím, že Janič vzal kuchyňský nůž a kamaráda bodl. „Došlo ke vzniku masivního krvácení do dutiny hrudní. Muž během několika minut zemřel,“ uvedl státní zástupce David Bartoš. Obžalovaný před soudem tvrdil, že si nic nepamatuje. Dva dny prý nejedl a jen pil alkohol: “Měl jsem výpadek a pak jsem se ocitl v kuchyni, kde jsem jedl na zemi a pak sem se probral až v policejním autě,” popsal své chabé vzpomínky.

Důležitým svědkem je tak právě spolubydlící, která všechno viděla a zavolala policii. “To byl mžik. Přeskočilo mu,” popsala útok. “V případě prokázání viny, hrozí obžalovanému 12 - 20 let za mřížemi,” zdůraznil mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Podle žalobce nese na celé události velkou vinu alkohol. Obžalovaný svého činu nijak zvlášť nelituje a je smířený s tím, že stráví zbytek života ve vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 18 780 do 20 540 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - okres Opava
Opava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail