Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Myslivci se veřejnosti prezentovali na výstavě

Myslivci z celého Karvinska se pochlubili svými nejlepšími loňskými trofejemi. Výstava, která se letos přesunula do Dětmarovic, měla zároveň vzdělávací charakter. Návštěvníci se tady dozvěděli mnoho zajímavých informací.

22 mysliveckých sdružení z celého Karvinska prezentovalo svou loňskou chovatelskou práci na hodnotitelské výstavě mysliveckých trofejí. Vystaveny byly v dětmarovické hájence.

„Máme tady nejen trofeje srnčí, dančí zvěře a jelení zvěře, ale i trofeje lišek a jezevců,“ řekl předseda dozorčí rady OMS Karviná Vojtěch Feber.

Výstava mysliveckých trofejí byla obohacena o zajímavou výstavu práce dětmarovických nimrodů. Ti totiž letos slaví 70 let své činnosti.

„Jsou tady staré kroniky, dokumenty o činnosti, zbraně, literatura a vycpaniny zvěře,“ sdělil člen MS Zátiší Dětmarovice Josef Grobelný.

Konání přehlídek trofejí vychází ze zákona o myslivosti. Myslivci ji ale vnímají spíše jako příležitost k propagaci své práce široké veřejnosti.

„Zaujalo mě, že kromě klasických trofejí, které lze vidět všude, je tady spousta kronik a starých loveckých lístků.“ „Mě, jako zástupce mužského pohlaví, určitě zaujaly flinty a různé nože.“ „Určitě nás nejvíce zaujaly ty vycpané zvířátka.“ „Ta liška se mi líbila.“ „Jezevec, protože jsem ho ještě v lese nikdy neviděla,“ řekli návštěvníci výstavy.

Ti si mohli prohlédnout i další predátory, kteří žijí v lesích na Karvinsku. V poslední době myslivce trápí například psík mývalovitý.
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Rehabilitační ústav Hrabyně

od 24 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Anna Stejskalová - Zlatnictví Dea

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Kovostal, s.r.o.

od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků