Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní kynologové z našeho kraje jsou nejlepší

Práce policie se dnes už neobejde bez služebních psů. Dobrou zprávou je, že ti z Moravskoslezského kraje patří se svými psovody mezi špičku v celé naší zemi. V minulých dnech dokonce zvítězili na prestižních srovnávacích soutěžích v Novém Malíně a Dobroticích.

V březnu jsme vás informovali o kuriózní krádeži, kdy se do pekařství v Karviné - Hranicích vloupal zloděj. Na místo vyrazila psovod se služební psem Reyem. Ten určil směr, kterým zloděj prchal a zloděj byl dopaden, když si pochutnával na povidlových mrkváncích. Nebyla to náhoda. Rey totiž patří mezi nejlepší služební psy. V Novém Malíně zvítězil ve Stopařském přeboru v náročné konkurenci. “Závodili jsme v nejtěžší kategorii C, kde se začíná v pátek praktickou stopou. Je v délce do dvou kilometrů a ve stáří do dvou hodin,” vysvětlil psovod Reye Radek Mlotek.

Služební pes Čenda se pro změnu výborně prezentoval na Mistrovství Moravy. Hned v několika disciplínách byl natolik výjimečný, že zvítězil celkově. “Hodnotily se pachové disciplíny, stopy, vyhledávání nábojnic, předmětů a mnoho dalších. Pak samostatně hodnotila poslušnost a obrana,” uvedl Jiří Valošek, psovod Čendy.

Úspěch podtrhl druhým místem Radim Carbol s Nellem. Krajská policie má asi 85 služebních psů, které cvičí 50 policistů. “Práce oddělení služby kynologie je na velmi dobré úrovni. Myslím, že je jedna z nejlepších v rámci celé republiky. Jde to vidět i na výsledcích, jak v rámci krajských, tak celorepublikových přeborů,” pochválil jednotku vedoucí Odboru Služby pořádkové policie MS kraje Libor Schejok.

Na další úspěchy už je zaděláno. V minulých dnech totiž kynologickou jednotku posílili čtyři noví členové. Jde o tři fenky a jednoho psa, kterým je 10 týdnů.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Linaset, a.s.

od 19 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Velidor spol. s r.o. - pracov. Třanovice

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

TURBO PIZZA, s.r.o. - pracoviště

od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků