Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní kynologové z našeho kraje jsou nejlepší

Práce policie se dnes už neobejde bez služebních psů. Dobrou zprávou je, že ti z Moravskoslezského kraje patří se svými psovody mezi špičku v celé naší zemi. V minulých dnech dokonce zvítězili na prestižních srovnávacích soutěžích v Novém Malíně a Dobroticích.

V březnu jsme vás informovali o kuriózní krádeži, kdy se do pekařství v Karviné - Hranicích vloupal zloděj. Na místo vyrazila psovod se služební psem Reyem. Ten určil směr, kterým zloděj prchal a zloděj byl dopaden, když si pochutnával na povidlových mrkváncích. Nebyla to náhoda. Rey totiž patří mezi nejlepší služební psy. V Novém Malíně zvítězil ve Stopařském přeboru v náročné konkurenci. “Závodili jsme v nejtěžší kategorii C, kde se začíná v pátek praktickou stopou. Je v délce do dvou kilometrů a ve stáří do dvou hodin,” vysvětlil psovod Reye Radek Mlotek.

Služební pes Čenda se pro změnu výborně prezentoval na Mistrovství Moravy. Hned v několika disciplínách byl natolik výjimečný, že zvítězil celkově. “Hodnotily se pachové disciplíny, stopy, vyhledávání nábojnic, předmětů a mnoho dalších. Pak samostatně hodnotila poslušnost a obrana,” uvedl Jiří Valošek, psovod Čendy.

Úspěch podtrhl druhým místem Radim Carbol s Nellem. Krajská policie má asi 85 služebních psů, které cvičí 50 policistů. “Práce oddělení služby kynologie je na velmi dobré úrovni. Myslím, že je jedna z nejlepších v rámci celé republiky. Jde to vidět i na výsledcích, jak v rámci krajských, tak celorepublikových přeborů,” pochválil jednotku vedoucí Odboru Služby pořádkové policie MS kraje Libor Schejok.

Na další úspěchy už je zaděláno. V minulých dnech totiž kynologickou jednotku posílili čtyři noví členové. Jde o tři fenky a jednoho psa, kterým je 10 týdnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy