Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní kynologové z MS kraje získali čtyři posily

V minulém týdnu jsme vám představili kynologickou jednotku policie Moravskoslezského kraje. Je totiž výjimečná a psi sbírají úspěchy i na soutěžích. Dnes vám představíme i nové posily. Jsou čtyři a už nyní je vidět, že budou důstojnými nástupci starších kolegů.

Tak to jsou oni. Ania, Eira, Elvie a jediný pejsek Edgar. Nové posily oddělení služební kynologie policie MS kraje. Jsou sourozenci a je jim 10 týdnů. Pocházejí z chovatelské stanice s názvem “Od Policie ČR” v Domažlicích a psovodi si je pečlivě vybrali. “Takový vrh jsem tam ještě neviděl. Myslím, že splňuje všechny předpoklady pro službu, ale u štěněte nikdy nevíte,” řekl policejní kynolog Michal Manderla.

Jednou ze tří fenek je Elvie. Zatím si samozřejmě jen hraje, ale v budoucnu by se měla specializovat na vyhledávání drog. “Většinou chodí do klasické služby na výjezdy psi. Není to ale pravidlo. Fenečky jsou všechny tři na speciálky,” uvedl psovod Petr Vajda.

Jediným psem je pak Edgar. Už nyní je na něm vidět, že bude dominantní. Psi mají většinou jiné zaměření a ve dvou letech nastoupí do ostré služby. “Výcvik začíná od 10 týdne. Už to, že jsme s vámi, to je výcvik. Pes si zvyká na lidi, socializuje se na prostředí formou hry, aby se mu nic nestalo a byl sebevědomý,” upřesnil Michal Manderla.

Každý z těchto psovodů má samozřejmě i svého již vycvičeného psa a právě od nich se toho štěňata hodně naučí.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Základní škola Fazole, z. ú. Písek

od 10 300 Kč/měsíc

Detail

EMMA´S CREDIT

od 52 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků