Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní kynologové z MS kraje získali čtyři posily

V minulém týdnu jsme vám představili kynologickou jednotku policie Moravskoslezského kraje. Je totiž výjimečná a psi sbírají úspěchy i na soutěžích. Dnes vám představíme i nové posily. Jsou čtyři a už nyní je vidět, že budou důstojnými nástupci starších kolegů.

Tak to jsou oni. Ania, Eira, Elvie a jediný pejsek Edgar. Nové posily oddělení služební kynologie policie MS kraje. Jsou sourozenci a je jim 10 týdnů. Pocházejí z chovatelské stanice s názvem “Od Policie ČR” v Domažlicích a psovodi si je pečlivě vybrali. “Takový vrh jsem tam ještě neviděl. Myslím, že splňuje všechny předpoklady pro službu, ale u štěněte nikdy nevíte,” řekl policejní kynolog Michal Manderla.

Jednou ze tří fenek je Elvie. Zatím si samozřejmě jen hraje, ale v budoucnu by se měla specializovat na vyhledávání drog. “Většinou chodí do klasické služby na výjezdy psi. Není to ale pravidlo. Fenečky jsou všechny tři na speciálky,” uvedl psovod Petr Vajda.

Jediným psem je pak Edgar. Už nyní je na něm vidět, že bude dominantní. Psi mají většinou jiné zaměření a ve dvou letech nastoupí do ostré služby. “Výcvik začíná od 10 týdne. Už to, že jsme s vámi, to je výcvik. Pes si zvyká na lidi, socializuje se na prostředí formou hry, aby se mu nic nestalo a byl sebevědomý,” upřesnil Michal Manderla.

Každý z těchto psovodů má samozřejmě i svého již vycvičeného psa a právě od nich se toho štěňata hodně naučí.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

GASL CZ s.r.o. - pobočka Prostějov

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 [2]

od 29 490 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků