Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkáři měli dostaveníčko v Dobré

Stovky motorkářů z různých koutů republiky se zúčastnily první jarní společné vyjížďky. Trasa vedla z Havířova do obce Dobrá na Frýdecko-Místecku, kde byl pro ně připraven zajímavý a zároveň poučný program.

Takto to vypadalo v úterý dopoledne na parkovišti před nákupním střediskem v Havířově. Stovky motorkářů si nenechalo ujít svou první jarní vyjížďku. Cílová stanice, Dobrá u Frýdku Místku.

„Děláme to každoročně, protože motorkáři se rádi sejdou, mají společnou trasu tady k nám do Dobré. Pokecají, dají si nealkoholické pivečko, podívají se na motorky. O tom to je,“ vysvětlil spoluorganizátor srazu Jiří Šteglík.

„Je to fakt úžasné, nemám k tomu slov. Pochopí to jen motorkář.“ „Je to můj první sraz, moc jsem se na něj těšil, je to výborné.“ „Je to super, hlavně, že je nás tady tolik. Všichni mají stejnou myšlenku,“ řekli účastníci srazu.

V Dobré nejprve všem motorkářům v jejich nové sezóně požehnal farář, který ovšem zdůraznil i důležitost bezpečné jízdy. Na tu apelují i kaskadéři, kteří svým vystoupením zpestřili motorkářský sraz.

„To co tady dneska uvidíte je vyloženě exhibice, na kterou se trénuje hodiny a hodiny. Určitě to patří jen na ty odstavné plochy,“ řekl jeden z kaskadérů Adam Peschel.

Bohužel, ale i nehody patří k motorkářskému životu. Na srazu proto zdravotníci připomněli zásady poskytování první pomoci.

„Není důležité sundat za každou cenu přilbu, protože hrozí další druhotné poranění jak hlavy, tak obličejové části nebo krční páteře,“ objasnila Jana Měrková z Českého červeného kříže.

Letošní motorkářský sraz v Dobré navštívila i Gabriela Novotná, první česká motorkářka, která jela slavnou Rallye Dakar.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy