Motorkáři měli dostaveníčko v Dobré

Stovky motorkářů z různých koutů republiky se zúčastnily první jarní společné vyjížďky. Trasa vedla z Havířova do obce Dobrá na Frýdecko-Místecku, kde byl pro ně připraven zajímavý a zároveň poučný program.

Takto to vypadalo v úterý dopoledne na parkovišti před nákupním střediskem v Havířově. Stovky motorkářů si nenechalo ujít svou první jarní vyjížďku. Cílová stanice, Dobrá u Frýdku Místku.

„Děláme to každoročně, protože motorkáři se rádi sejdou, mají společnou trasu tady k nám do Dobré. Pokecají, dají si nealkoholické pivečko, podívají se na motorky. O tom to je,“ vysvětlil spoluorganizátor srazu Jiří Šteglík.

„Je to fakt úžasné, nemám k tomu slov. Pochopí to jen motorkář.“ „Je to můj první sraz, moc jsem se na něj těšil, je to výborné.“ „Je to super, hlavně, že je nás tady tolik. Všichni mají stejnou myšlenku,“ řekli účastníci srazu.

V Dobré nejprve všem motorkářům v jejich nové sezóně požehnal farář, který ovšem zdůraznil i důležitost bezpečné jízdy. Na tu apelují i kaskadéři, kteří svým vystoupením zpestřili motorkářský sraz.

„To co tady dneska uvidíte je vyloženě exhibice, na kterou se trénuje hodiny a hodiny. Určitě to patří jen na ty odstavné plochy,“ řekl jeden z kaskadérů Adam Peschel.

Bohužel, ale i nehody patří k motorkářskému životu. Na srazu proto zdravotníci připomněli zásady poskytování první pomoci.

„Není důležité sundat za každou cenu přilbu, protože hrozí další druhotné poranění jak hlavy, tak obličejové části nebo krční páteře,“ objasnila Jana Měrková z Českého červeného kříže.

Letošní motorkářský sraz v Dobré navštívila i Gabriela Novotná, první česká motorkářka, která jela slavnou Rallye Dakar.
Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Dnes 13:00 - 12:58
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Dnes 13:00 - 12:58
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 12:58
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků