Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chystá prodej atraktivního pozemku v centru

Není příliš obvyklé, aby Ostrava prodávala v památkové zóně nějaké pozemky developerům a už vůbec ne na lukrativních místech města. Nyní to ve snaze o oživení centra chtějí radní udělat. Kousek od Masarykova náměstí budou prodávat pozemek, který je nyní využíván jako parkoviště.

1400 metrů čtverečních plochy, která je nyní z větší části využívána jako parkoviště, chce nabídnout případným zájemcům vedení ostravského magistrátu. Pozemek bezprostředně sousedí s velkým parkovištěm, kde je v plánu výstavba objektu zvaného Nové lauby, hned vedle Masarykova náměstí. “Stanovujeme přísné podmínky regulace z hlediska výšky, prostoru a charakteru těch staveb,” vysvětlil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Obyvatelé Ostravy se předhánějí v nápadech na využití tohoto volného prostoru. Většina by dala přednost bytům. Ty by ale zřejmě byly kvůli plánovanému vedlejšího domu příliš tmavé. “Myslím, že by tady mělo být bydlení dostupné pro nás, pro mladé,” navrhla žena s kočárkem. Starší muž ale míní, že v centru je málo obchodů a třetí respondent si myslí, že by bylo nejlepší, nechat volný prostor: “Myslím, že je nesmysl zastavit poslední volný kousíček, který tady zůstal.”

Město chce pro případného zájemce připravit velmi přísné podmínky, aby se nestalo, že tam bude nadále parkoviště. Například převod bude dokončen až když stavba začne. “Budeme posuzovat i účel využití a způsob řešení parkování,” dodal Macura.

Záměr musí v květnu schválit zastupitelstvo. Zájemce bude muset zaplatit minimálně 14 milionů korun a také provést archeologický průzkum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy