Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodák z Dětmarovic běží podél československé hranice

28. října vyvrcholí oslavy 100 let samostatného Československa. Toto významné jubileum se zajímavým způsobem rozhodl oslavit 66letý lékař Petr Kuchař. Běží podél hranice bývalé Československé republiky. Za start a cíl své tratě zvolil svůj rodný dům v Dětmarovicích.

Pražský lékař Petr Kuchař pravidelně běhá už 33 let. Za sebou má 225 maratónů a během se rozhodl oslavit i sté výroční založení samostatného Československa. A protože si potrpí na symboly, svůj běh podél hranic České a Slovenské republiky započal u svého rodného domu v Dětmarovicích.

„Na ten nápad jsem přišel v roce 2009, když jsem uběhl 170 km za 24 hodin,“ řekl běžec, který si trasu dlouhou zhruba 3000 km rozplánoval na několik etap.

„Jsem důchodce, prodal jsem svoji ordinaci, abych si mohl tento svůj sen vyplnit. Poběžím pomalu v průměru dvacet až dvacet pět kilometrů denně. Po třech dnech běhu, jeden den volna. Po měsíci si udělám tak čtyři dny volna,“ dodal Petr Kuchař.

66letého seniora na jeho symbolickém běhu doprovází jeho žena Věra a fenka Kamilka. Od první chvíle má ale spoustu dalších obdivovatelů. Někteří z nich dokonce část trasy běží s ním.

„Připadá mi to jako běh Terryho Foxe.“ „Je to běh na dlouhou trať, ale myslím si, že to zvládne.“ „Nás to nadchlo, má náš obdiv. Kousek jsme běželi s ním, abychom ho alespoň částečně podpořili,“ řekli obyvatelé Dětmarovic.

Do cíle, opět ke svému rodnému domu by měl Petr Kuchař doběhnout 28. října.

Nahlásit chybu
Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail