Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Církev odpustila mladíkům, kteří vypálili kostel v Gutech

U Krajského soudu v Ostravě musel vypovídat i farář z kostela v Gutech na Třinecku, za jehož zapálení jsou v těchto dnech souzeni tři mladíci. Prý jim jejich čin odpustil a i když kostel lehl popelem, zůstal ve vzpomínkách lidí a škoda je tak pouze materiální.

Proces se třemi mladíky, kteří loni na začátku srpna zapálili unikátní historický dřevěný kostel v Gutech, je v plném proudu a na řadu přišly výslechy psychologů a psychiatrů. Žádný z mladíků prý psychickou poruchou netrpí i když jeden z nich rád pozoruje plameny. Vypovídal i farář. Čin neodsuzuje, protože údajně byli pod vlivem zvláštních sil zla, což se občas stane každému. “My nejsme soud. My podle své víry odpouštíme a tím, kdo hledá spravedlnost je soud,” uvedl farář kostela v Gutech Kazimierz Plachta.

Farář také řekl, že trest by neměl být příliš velký, aby mladíkům nezničil život. Miliony, které bude stát vybudování repliky kostela, jsou prý materiální věci, které se dají vyřešit. “Věřím, že soud nikomu neukřivdí. Důležité je, aby ti mladí měli budoucnost a aby sami dozráli a chtěli dozrát,” dodal farář.

Stavba prý bude dražší, než se původně předpokládalo a také potrvá déle. Prodlužují to složitá jednání mezi stavebníky, památkáři a projektantem. Vše ale směřuje k tomu, aby stavba začala nejpozději v srpnu. Peníze, které byly vybrány prostřednictvím darů a od pojišťovny prý stačit nebudou.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

T & T - trade JOBS s.r.o. - Kamenec u Poličky

od 14 600 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Liberty Ostrava a.s.,

od 95 000 Kč/měsíc

Detail

Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem- 002 Regionální pracoviště Liberec

od 18 000 do 21 370 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků