Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Církev odpustila mladíkům, kteří vypálili kostel v Gutech

U Krajského soudu v Ostravě musel vypovídat i farář z kostela v Gutech na Třinecku, za jehož zapálení jsou v těchto dnech souzeni tři mladíci. Prý jim jejich čin odpustil a i když kostel lehl popelem, zůstal ve vzpomínkách lidí a škoda je tak pouze materiální.

Proces se třemi mladíky, kteří loni na začátku srpna zapálili unikátní historický dřevěný kostel v Gutech, je v plném proudu a na řadu přišly výslechy psychologů a psychiatrů. Žádný z mladíků prý psychickou poruchou netrpí i když jeden z nich rád pozoruje plameny. Vypovídal i farář. Čin neodsuzuje, protože údajně byli pod vlivem zvláštních sil zla, což se občas stane každému. “My nejsme soud. My podle své víry odpouštíme a tím, kdo hledá spravedlnost je soud,” uvedl farář kostela v Gutech Kazimierz Plachta.

Farář také řekl, že trest by neměl být příliš velký, aby mladíkům nezničil život. Miliony, které bude stát vybudování repliky kostela, jsou prý materiální věci, které se dají vyřešit. “Věřím, že soud nikomu neukřivdí. Důležité je, aby ti mladí měli budoucnost a aby sami dozráli a chtěli dozrát,” dodal farář.

Stavba prý bude dražší, než se původně předpokládalo a také potrvá déle. Prodlužují to složitá jednání mezi stavebníky, památkáři a projektantem. Vše ale směřuje k tomu, aby stavba začala nejpozději v srpnu. Peníze, které byly vybrány prostřednictvím darů a od pojišťovny prý stačit nebudou.




SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Foundeik Metal s.r.o.

od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

PRACUK spol. s r.o.

od 14 650 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Hlaváček, provozovna Úštěk

od 19 600 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků