Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Den pečujících aneb spolu ruku v ruce

Přes dva a půl tisíce lidí se v ostravském Trojhalí zúčastnilo velké benefiční akce "Den pečujících, aneb spolu ruku v ruce". Jako poděkování ho všem lidem, kteří pečují o své blízké, připravil Moravskoslezský kraj.

Zábavný program, prezentace sociálních služeb, ale hlavně poděkování těm, kteří doma, ve svém přirozeném prostředí, pečují o své příbuzné s nemocí nebo postižením. Benefiční akci Den pečujících zorganizoval Moravskoslezský kraj poprvé. 

"Těch lidí, kteří se dnes starají o své blízké, já se před nimi skláním. Přiznám se, že já osobně bych to asi nedokázal. Když vidím lidi s autismem nebo handicapované, tak starat se o ně je daleko lepší v domácím prostředí než například v ústavu. Těmto lidem za to chci poděkovat," říká náměstek hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil (KDU-ČSL). 

"Je to taková nenápadná skupina osob, která odvádí díl práce, protože umožňuje lidem, kteří mají nějaký zdravotní handicap, žít doma. Společnost na ně často nevidí," dodává vedoucí Odboru sociálních věcí z Krajského úřadu MSK Daniel Rychlík. 

Kromě zábavného celodenního programu s mnoha kapelami nebo atrakcemi pro děti si návštěvníci mohli vyzkoušet nejrůznější zdravotnické pomůcky, poradit se s odborníky nebo třeba jen zjistit, že na péči o své blízké nejsou sami. Během akce mohli návštěvníci přispět peníze na zajímavé projekty. Podařilo se vybrat téměř 20 tisíc korun. Kraj se navíc zavázal tuto částku zdvojnásobit. Finanční příspěvek dostane Centrum pro dětských sluch tamtam a také společnost ADAM - autistické děti a my. Do Trojhalí Karolina přišlo během celého Dne pečujících přes dva a půl tisíce lidí. Moravskoslezský kraj chce nejen proto tuto akci podpořit i v dalších letech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy