Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do vozidla údržby narazilo na D1 u Klimkovic auto

Sledovat silniční provoz patří mezi nejdůležitější povinnosti každého řidiče. V pondělí ráno zřejmě tuto povinnost značně zanedbal řidič osobního auta, který na dálnici u Klimkovic v plné rychlosti narazil do vozidla údržby. Rychlost byla přitom v tomto úseku snížena na 80 km v hodině a na vozidle blikala velká výstražná tabule.

Hned v pondělí ráno ochromila provoz na dálnici u Klimkovic dopravní nehoda. Kousek před tunelem ve směru na Prahu narazilo zezadu osobní auto Škoda Octavia v plné rychlosti do vozidla údržby. To jelo pomalu v levém jízdním pruhu a krylo silničáře, kteří kosili trávu. Zřejmě jim zachránilo život. První byli na místě hasiči. “Provedli jsme prvotní ošetření pacienta, zajištění úniku elektrolytu z baterie a nakonec likvidační práce,” vysvětlil velitel zásahu Martin Krhut z HZS MS kraje.

Jak vidíte, tachometr vozidla se zasekl na rychlosti 130 km v hodině. Přitom 500 metrů za vozidlem údržby jede první auto, které omezuje rychlost na 80 km v hodině a svádí auta do pravého jízdního pruhu. “On je prakticky brání a 500 metrů za ním jsem já a za mnou je další auto,” divil se pracovník údržby.

Proč se řidič vrátil zpátky do levého pruhu a nezpomalil se nám nepodařilo zjistit. Řidič byl převezen do nemocnice. “Posádka záchranné služby ošetřovala 44letého muže, který byl při vědomí a utrpěl zranění horních končetin,” uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Kvůli nehodě byl téměř tři hodiny zcela uzavřen směr na Prahu. Auta místo objížděla přes Klimkovice, kde vznikaly dlouhé kolony. Kamiony stály v několikakilometrové řadě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy