Reklama

Polovičatá oprava chodníků v Porubě se lidem nelíbí

Radnice v Ostravě - Porubě opravuje zničené chodníky na sídlištích, což samozřejmě všichni obyvatelé přivítali. Pak ale zažili zklamání. Napojení ke vchodu by si totiž měli sami zaplatit i když chodníky patří městskému obvodu. Většina domů to odmítla a tak zřejmě zůstanou chodníky dále rozbité. Přitom jinde v Porubě se opravují chodníky kompletně.

Reklama

Sídliště na 7. obvodě v Ostravě - Porubě bylo postaveno asi před padesáti lety a od té doby nebyly chodníky nijak komplexně opraveny. Nyní už jsou v dezolátním stavu a tak radnice začala s rekonstrukcí. Jenže obyvatele Podroužkovy ulice ke svému překvapení zjistili, že pokud chtějí opravit i přístup ke vchodu, musí každý byt zaplatit kolem 800 korun. “Pokud chceme opravit přístupové chodníky k blokům, máme na to přispět jako družstvo nebo vlastník domu. Bylo to zdůvodněno tím, že do toho vchodu chodí jen naši lidé a že to neslouží pro celou obec,” divil se majitel bytu na Podroužkově ulici Zdeněk Mrkva.

Chodníky patří městskému obvodu i s přístupy ke vchodům a lidé odmítají platit za opravu cizího majetku. “Myslím, že je nemožné, aby se lidé skládali na opravu majetku, který je ve vlastnictví města,” dodal pan Mrkva.

Radnice tvrdí, že nikoho nenutí, aby si chodníky nechal opravit. Většina vchodů to také odmítla. “Přístupové chodníky, kterých máme v Porubě několik stovek, se nerekonstruují a díky tomu jsme schopni každoročně opravit o několk stovek metrů čtverečních páteřních chodníků více,” vysvětlil mluvčí ÚMOb Ostrava-Poruba Martin Otipka.

Před časem přitom radnice opravovala zadní stranu stejného domu a tam přístupy opravila. Navíc právě v těchto dnech probíhá rekonstrukce Hlavní třídy i tam se přístupy opravují. Podle vedení radnice jde ale o výkladní skříň Poruby.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:48
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu