Polovičatá oprava chodníků v Porubě se lidem nelíbí

Radnice v Ostravě - Porubě opravuje zničené chodníky na sídlištích, což samozřejmě všichni obyvatelé přivítali. Pak ale zažili zklamání. Napojení ke vchodu by si totiž měli sami zaplatit i když chodníky patří městskému obvodu. Většina domů to odmítla a tak zřejmě zůstanou chodníky dále rozbité. Přitom jinde v Porubě se opravují chodníky kompletně.

Sídliště na 7. obvodě v Ostravě - Porubě bylo postaveno asi před padesáti lety a od té doby nebyly chodníky nijak komplexně opraveny. Nyní už jsou v dezolátním stavu a tak radnice začala s rekonstrukcí. Jenže obyvatele Podroužkovy ulice ke svému překvapení zjistili, že pokud chtějí opravit i přístup ke vchodu, musí každý byt zaplatit kolem 800 korun. “Pokud chceme opravit přístupové chodníky k blokům, máme na to přispět jako družstvo nebo vlastník domu. Bylo to zdůvodněno tím, že do toho vchodu chodí jen naši lidé a že to neslouží pro celou obec,” divil se majitel bytu na Podroužkově ulici Zdeněk Mrkva.

Chodníky patří městskému obvodu i s přístupy ke vchodům a lidé odmítají platit za opravu cizího majetku. “Myslím, že je nemožné, aby se lidé skládali na opravu majetku, který je ve vlastnictví města,” dodal pan Mrkva.

Radnice tvrdí, že nikoho nenutí, aby si chodníky nechal opravit. Většina vchodů to také odmítla. “Přístupové chodníky, kterých máme v Porubě několik stovek, se nerekonstruují a díky tomu jsme schopni každoročně opravit o několk stovek metrů čtverečních páteřních chodníků více,” vysvětlil mluvčí ÚMOb Ostrava-Poruba Martin Otipka.

Před časem přitom radnice opravovala zadní stranu stejného domu a tam přístupy opravila. Navíc právě v těchto dnech probíhá rekonstrukce Hlavní třídy i tam se přístupy opravují. Podle vedení radnice jde ale o výkladní skříň Poruby.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků