Obchodníci s alkoholem nezaplatili půl miliardy kč

Krajský soud v Ostravě v těchto dnech řeší případ s obchodníky s alkoholem, který je unikátní výší způsobené škody. Podle žaloby totiž nezaplatili spotřební daň ve výši asi půl miliardy korun. Napojeni byli na bratry Březinovy, kteří už byli odsouzeni k mnohaletým trestům.

Před senát Krajského soudu v Ostravě předstoupili čtyři muži, kteří byli podle obžaloby napojeni na lihovou mafii Radka Březiny. Ten už byl odsouzen na 13 let vězení. Muži od něj v průběhu asi 7 let údajně nakoupili statisíce litrů tzv. mimobilančního líhu a dále ho přeprodávali nebo z něj vyráběli alkohol. Líh pocházel z malé chemičky, která z něj údajně měla vyrábět vodu do ostřikovačů. “Obžalovaným je kladeno za vinu, že se mezi lety 2003 až 2010 měli dopustit toho, že od společnosti Moravia Chem nakupovali mimobilanční líh a tento dále zpracovávali a prodávali jako lihoviny, čímž státu způsobili škodu půl miliardy korun,” upřesnil mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Podíl jednotlivých obžalovaných na nelegálních obchodech s lihem je různý. Nejaktivnější byl podle žalobce Petr Trubačík, který způsobil daňový únik 343 milionů korun. Od Březiny údajně nakoupil milion 300 tisíc litrů mimobilančního lihu. Pokud budou muži odsouzeni, mohou ve vězení strávit až 14 let. Obžalovaní většinou obchodování s lihem popírají.




XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

ALMAX WORK-Holding, družstvo, Plzeňský kraj

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

KONSOLSTAV s.r.o. - pracoviště

od 16 100 do 16 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků