Reklama

Obchodníci s alkoholem nezaplatili půl miliardy kč

Krajský soud v Ostravě v těchto dnech řeší případ s obchodníky s alkoholem, který je unikátní výší způsobené škody. Podle žaloby totiž nezaplatili spotřební daň ve výši asi půl miliardy korun. Napojeni byli na bratry Březinovy, kteří už byli odsouzeni k mnohaletým trestům.

Reklama

Před senát Krajského soudu v Ostravě předstoupili čtyři muži, kteří byli podle obžaloby napojeni na lihovou mafii Radka Březiny. Ten už byl odsouzen na 13 let vězení. Muži od něj v průběhu asi 7 let údajně nakoupili statisíce litrů tzv. mimobilančního líhu a dále ho přeprodávali nebo z něj vyráběli alkohol. Líh pocházel z malé chemičky, která z něj údajně měla vyrábět vodu do ostřikovačů. “Obžalovaným je kladeno za vinu, že se mezi lety 2003 až 2010 měli dopustit toho, že od společnosti Moravia Chem nakupovali mimobilanční líh a tento dále zpracovávali a prodávali jako lihoviny, čímž státu způsobili škodu půl miliardy korun,” upřesnil mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Podíl jednotlivých obžalovaných na nelegálních obchodech s lihem je různý. Nejaktivnější byl podle žalobce Petr Trubačík, který způsobil daňový únik 343 milionů korun. Od Březiny údajně nakoupil milion 300 tisíc litrů mimobilančního lihu. Pokud budou muži odsouzeni, mohou ve vězení strávit až 14 let. Obžalovaní většinou obchodování s lihem popírají.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu