Fotbalový klub Frýdku-Místku sestoupil do 3. ligy

Fotbalový klub Frýdku-Místku sestoupil do 3. ligy. I přesto mu zastupitelé města schválili dotaci. Je to dáno hlavně tím, že vedení akciové společnosti splnilo požadavky ze strany města a činí kroky k lepší spolupráci.

Fotbal ve Frýdku-Místku právě teď nezažívá nejlepší období. V jarní části sezóny se lipině vůbec nedařilo, a tak po pěti letech ve druhé fotbalové lize letos sestoupí a od příští sezóny zahájí svůj start v Moravskoslezské fotbalové lize. I přesto zastupitelé na svém posledním zasedání řešili dotaci Městskému fotbalovému klubu, kterou už jednou z mnoha důvodů zamítli.

“Nyní byly dány požadavky města na fotbalový klub, aby vytvořili koncepci dalšího vývoje fotbalového klubu, aby navrátili do sprvání rady pana Mamulu a pana Kovala, kteří byli v minulém roce odvolání, a aby zároveň začalo vedení akciové společnosti komunikovat více s fanoušky. Opravdu komunikace začala probíhat, pánové Mamula a Koval byli navráceni do správní rady akciové společnosti,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Městský fotbalový klub nakonec dotaci získal a v současné době pracuje na nové koncepci.

“Sestup z druhé ligy do třetí nejvyšší fotbalové soutěže není příjemný pro nikoho a nás to velice mrzí. Nicméně je to sport, je to fotbal, je to soutěž, ve které někdo poslední být musí. Letos to bohužel padlo na nás. My v klubu ale uděláme vše pro to, abychom se v co nejkratším termínu do druhé nejvyšší soutěže vrátili,” slíbil člen správní rady MFK F-M Libor Koval.

Jak to s fotbalem ve městě půjde dál budeme sledovat.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků