Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žárlivá scéna skončila v Ostravě vraždou matky 4 dětí

24 bodných ran zasadil své partnerce 42letý muž v Ostravě Michálkovicích. Chvíli před tím mu oznámila, že má novou známost a chce aby odešel. Útok byl velmi brutální a žena se urputně bránila. Lékařům se ji bohužel nepodařilo zachránit. Muž byl za vraždu odsouzen k 17letům vězení.

Loni v srpnu popíjel v bytě v Michákovicích muž se svou družkou. V opilosti mu oznámila že má nového přítele a chce, aby odešel. Začala hádka, muž si vzal svůj oblíbený kuchyňský nůž a začal bodat. Patolog napočítal 24 ran. Útok byl velmi brutální a mnoho zranění bylo na rukou, což svědčí o její intenzivní obraně. Pobodaná prý byla i stěna chodby, když minul. Žena i přes péči lékařů zemřela. V pátek si vrah vyslechl trest. “Odsuzuje se k úhrnnému trestu odnětí svobody v délce trvání 17 let,” vyhlásil soudce. “Soud se zabýval povahou trestného činu poměrně komplexně. Ovšem dospěl k názoru, že na straně obžalovaného neexistují žádné polehčující ani přitěžující okolnosti,” uvedl mluvčí soudu Jiří Barč.

Kromě toho by měl odsouzený zaplatit každému ze 4 dětí, které po ženě zůstaly, půl milionu korun. “Trest, s ohledem na to, že mu hrozil výjimečný trest, je poměrně mírný, ale i přesto si klient chtěl ponechat lhůtu na rozmyšlenou,” řekl obhájce Jan Drevňak. Žalobce Vít Legerský, který navrhoval vyšší trest, hodnotil rozsudek jako přiměřený: “Ten trest se mi zdá akceptovatelný,” řekl.

O dvě ze 4 dětí se už stará bratr zavražděné a bojuje i o to, aby získal z náhradní péče i další dvě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy