Záchranářský vrtulník zasahoval u dvou nehod

Během necelých dvou hodin zasahovaly záchranářské týmy MSK u dvou vážných nehod. Obě se staly během úterního (5. června) dopoledne na Frýdecko-Místecku.

Nejprve byl po desáté hodině operátorům záchranné služby nahlášen střet osobního automobilu se stromem u obce Dolní Lomná. Na místě pracovala posádka RZP Jablunkov a letečtí záchranáři z Ostravy. " Třiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a vyprostit jej museli hasiči. Zasahující lékař u něj zjistil poranění horní končetiny. Symptomy svědčily pro možnost, že k nehodě mohlo dojít při náhlé zdravotní indispozici řidiče, " komentuje nehodu Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK. Vrtulník pacienta transportoval do ostravské Fakultní nemocnice. 

V poledne vyjížděly posádky ZZS ke střetu automobilu a motocyklisty ve Frýdku-Místku. "Šestapadesátiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl vážné poranění páteře a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem FN Ostrava. Muž seniorského věku, cestující v automobilu, byl zraněn středně těžce na horní končetině," dodal Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

GEOSTAV s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Generální finanční ředitelství - Sekce Územní pracoviště Ostrava III

od 23 530 Kč/měsíc

Detail

DS Transport Beton Gabriel s.r.o. - Turnov

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků