Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranářský vrtulník zasahoval u dvou nehod

Během necelých dvou hodin zasahovaly záchranářské týmy MSK u dvou vážných nehod. Obě se staly během úterního (5. června) dopoledne na Frýdecko-Místecku.

Nejprve byl po desáté hodině operátorům záchranné služby nahlášen střet osobního automobilu se stromem u obce Dolní Lomná. Na místě pracovala posádka RZP Jablunkov a letečtí záchranáři z Ostravy. " Třiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a vyprostit jej museli hasiči. Zasahující lékař u něj zjistil poranění horní končetiny. Symptomy svědčily pro možnost, že k nehodě mohlo dojít při náhlé zdravotní indispozici řidiče, " komentuje nehodu Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK. Vrtulník pacienta transportoval do ostravské Fakultní nemocnice. 

V poledne vyjížděly posádky ZZS ke střetu automobilu a motocyklisty ve Frýdku-Místku. "Šestapadesátiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl vážné poranění páteře a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem FN Ostrava. Muž seniorského věku, cestující v automobilu, byl zraněn středně těžce na horní končetině," dodal Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy