Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se natáčely scény československé pohádky

Karvinský zámek Fryštát a přilehlý park Boženy Němcové se stal místem pro natáčení scén československé pohádky Když draka bolí hlava, která bude mít premiéru v říjnu u příležitosti oslav stého výročí vzniku Československa. V komparzu si zahráli i místní obyvatelé.

Zámek Fryštát a park Boženy Němcové posloužil filmařům k natáčení několika scén československé pohádky Když draka bolí hlava autorů Petra Šišky a Dušana Rapoše, který je známý sérií filmů Fontána pre Zuzanu. Tři dny tak mohli obyvatelé Karviné potkávat v krásných kostýmech známé tváře jako Kateřinu Brožovou, Miroslava Šimůnka, Jána Koleníka nebo Osmana Laffitu.

“To byla sekvence, kdy lže princezna králi a své matce, že je smířená se svatbou s jiným princem, hraje to na ně, král je spokojený, ale dopadne to celkem jinak,” prozradil režisér Dušan Rapoš.

“Já hraji královnu Elišku, maminku hlavní postavy Adélky. Je to moc příjemné, krásné kostýmy, sluší nám to,” řekla herečka Kateřina Brožová.

V komparzu si také zahráli i karvinští, mezi nimi například děti ze základní školy Borovského.

“Budeme ve špalíru tleskat princezně a princovi jak se vzali” “Jsem ráda, že si tam zahraji,” řekly děti.

Kromě Karviné se pohádka natáčela například v Beskydech na Hrčavě nebo na Třinecku ve Vendryni. Premiéra filmu je do kin naplánovaná na 25. října. Počítá se i s předpremiérami tam, kde se natáčelo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy