Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zadrželi v Ostravě už 8 strhávačů řetízků

Dnes musíme pochválit ostravské policisty za dobrou práci. S teplým počasím totiž ve městě značně přibylo krádeží zlatých řetízků z krku. Zloději si vybírají většinou starší ženy a kradou především v tramvajích a nebo na zastávkách. Policie se na strhávače řetízků zaměřila a během pár dní jich zadržela osm.

S letním počasím každým rokem přibývá policistům práce s krádežemi. Ženy se totiž začnou zdobit šperky, které lákají zloděje tzv. strhávače. Začalo to i letos a jen v Ostravě evidují policisté během 6 týdnů dvacet stržených zlatých řetízků. Zaměřili se proto na ně a během několika dní zadrželi 8 zlodějů. Ukázalo se, že nejde o gang, ale o jednotlivé zloděje. “Případy se odehrávaly v MHD, zejména v tramvajích a nebo poblíž na zastávkách. Skutky byly spáchány vždy jedním člověkem. Odehrávaly se rychle,” vysvětlil kriminalista Radim Bena.

Scénář byl vždy stejný. V MHD si vyhlédli ženu, většinou důchodkyni, té těsně před zastávkou strhli řetízek a utekli. Jeden ze zlodějů byl dokonce nezletilý, nejstaršímu je 42 let. Všichni už byli trestaní. Policisté také zajistili řetízek, který jeden ze zlodějů ukradl 30. května na Nádražní ulici. Krádež nikdo neohlásil. “Žádáme svědky, případně oběť, které byl šperk stržen, aby nás kontaktovali na line 158,” uvedla mluvčí PČR Ostrava Gabriela Holčáková.

Většina řetízků skončila v zastavárnách. Celkem zloději napáchali škodu za 130 tisíc korun. Jedninou prevencí proti podobným krádežím je obezřetnost. Zloději byli většinou tak rychlí, že si nikdo nestačil ani všimnout vzhledu. Naštěstí pomohly kamery v MHD.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy