Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zadrželi v Ostravě už 8 strhávačů řetízků

Dnes musíme pochválit ostravské policisty za dobrou práci. S teplým počasím totiž ve městě značně přibylo krádeží zlatých řetízků z krku. Zloději si vybírají většinou starší ženy a kradou především v tramvajích a nebo na zastávkách. Policie se na strhávače řetízků zaměřila a během pár dní jich zadržela osm.

S letním počasím každým rokem přibývá policistům práce s krádežemi. Ženy se totiž začnou zdobit šperky, které lákají zloděje tzv. strhávače. Začalo to i letos a jen v Ostravě evidují policisté během 6 týdnů dvacet stržených zlatých řetízků. Zaměřili se proto na ně a během několika dní zadrželi 8 zlodějů. Ukázalo se, že nejde o gang, ale o jednotlivé zloděje. “Případy se odehrávaly v MHD, zejména v tramvajích a nebo poblíž na zastávkách. Skutky byly spáchány vždy jedním člověkem. Odehrávaly se rychle,” vysvětlil kriminalista Radim Bena.

Scénář byl vždy stejný. V MHD si vyhlédli ženu, většinou důchodkyni, té těsně před zastávkou strhli řetízek a utekli. Jeden ze zlodějů byl dokonce nezletilý, nejstaršímu je 42 let. Všichni už byli trestaní. Policisté také zajistili řetízek, který jeden ze zlodějů ukradl 30. května na Nádražní ulici. Krádež nikdo neohlásil. “Žádáme svědky, případně oběť, které byl šperk stržen, aby nás kontaktovali na line 158,” uvedla mluvčí PČR Ostrava Gabriela Holčáková.

Většina řetízků skončila v zastavárnách. Celkem zloději napáchali škodu za 130 tisíc korun. Jedninou prevencí proti podobným krádežím je obezřetnost. Zloději byli většinou tak rychlí, že si nikdo nestačil ani všimnout vzhledu. Naštěstí pomohly kamery v MHD.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Vinařství NEOKLAS Šardice a.s.

od 15 000 do 16 900 Kč/měsíc

Detail

Heureka Group a.s.

od 80 000 do 95 000 Kč/měsíc

Detail

Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl, T. G. Masaryka 590

od 30 930 do 36 340 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků