Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Horních Bludovicích se nechtějí smířit s lisovnou

Nevůle vůči výstavbě lisovny plastů pro farmaceutický průmysl se v Horních Bludovicích stupňuje. Lidé přišli hodně hlasitě vyjádřit svůj nesouhlas i na zasedání zastupitelstva.

Zhruba 250 lidé přišlo na zasedání zastupitelstva v Horních Bludovicích, aby vyjádřili nesouhlas s výstavbou lisovny na plasty. Ta má vyrůst na pozemcích vedle rodinné zástavby. Podle očekávání byla diskuze bouřlivá.

“Trochu jsem zklamaná, protože výsledek je podle mě nula. Akorát, že budeme dávat námitky v povolovacím řízení,” řekla jedna z obyvatelek obce.

Na základě dvou právních rozborů obec tvrdí, že pokud by chtěla plány podnikatele nějakým způsobem zastavit, zaplatí velké odškodné.

“Právní rozbor mám, ale nelze vyčíslit přesnou škodu, protože neznáme záměr investora, nevíme, kolik do toho už investoval. Existuje ta možnost, že by obec žaloval pro odškodnění za zmařený podnikatelský záměr,” uvedla starostka obce Jana Pohludková (KSČM).

Vedení obce na žádost občanů napsalo podnikateli, že nesouhlasí s výstavbou lisovny a sterilizace. Majitel pozemků ale nevidí důvod, proč obci vyhovět.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy