Lidé v Horních Bludovicích se nechtějí smířit s lisovnou

Nevůle vůči výstavbě lisovny plastů pro farmaceutický průmysl se v Horních Bludovicích stupňuje. Lidé přišli hodně hlasitě vyjádřit svůj nesouhlas i na zasedání zastupitelstva.

Zhruba 250 lidé přišlo na zasedání zastupitelstva v Horních Bludovicích, aby vyjádřili nesouhlas s výstavbou lisovny na plasty. Ta má vyrůst na pozemcích vedle rodinné zástavby. Podle očekávání byla diskuze bouřlivá.

“Trochu jsem zklamaná, protože výsledek je podle mě nula. Akorát, že budeme dávat námitky v povolovacím řízení,” řekla jedna z obyvatelek obce.

Na základě dvou právních rozborů obec tvrdí, že pokud by chtěla plány podnikatele nějakým způsobem zastavit, zaplatí velké odškodné.

“Právní rozbor mám, ale nelze vyčíslit přesnou škodu, protože neznáme záměr investora, nevíme, kolik do toho už investoval. Existuje ta možnost, že by obec žaloval pro odškodnění za zmařený podnikatelský záměr,” uvedla starostka obce Jana Pohludková (KSČM).

Vedení obce na žádost občanů napsalo podnikateli, že nesouhlasí s výstavbou lisovny a sterilizace. Majitel pozemků ale nevidí důvod, proč obci vyhovět.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků