Nová tramvaj začne cestující v Ostravě vozit v srpnu

Nová plně klimatizovaná tramvaj začne v Ostravě zkušebně vozit cestující už příští měsíc. V těchto dnech vrcholí testování, aby vůz projel po celém městě. Ukázalo se totiž, že některá místa nebyla vybodována podle norem a tramvaj si dřela spoilery. Jedna zastávka už byla přebudována.

Obyvatelé ostravy už mohou občas zahlédnout v ulicích města novou tramvaj firmy Stadler, která by už brzy měla začít nahrazovat staré vozy. Nyní je testována, aby získala všechna potřebná povolení. Větší problémy nebyly prý zaznamenány. Pouze v některých místech dře spoilerem o obrubníky. Proto už byla například zastávka Dům energetiky přestavěna. “Tramvaj je dodaná a testovaná podle normy, nicméně některé naše zastávky normám nevyhovují. My jsme už některé opravili,” vysvětlil ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Lidé si mohli zblízka tramvaj poprvé prohlédnout a nebo v ní i posedět v rámci veletrhu Raildays a většinou se líbila. ”Líbí se mi a sedí se mi dobře,” řekl jeden z návštěvníků a další pochvaloval klimatizaci.

Kromě komfortu pro cestující, má tramvaj i další výhody. Díky otočnému podvozku nebude pískat v zatáčkách a i celkově je mnohem méně hlučná, než současné vozy. “Pohání je elektřina, takže hlučné nejsou. Občané Ostravy si budou muset dávat větší pozor jestli už nejede,” řekl ředitel firmy Stadler ČR Bohumír Kráčmar.

Po skončení testů, začnou tramvaje normálně jezdit v ulicích Ostravy a do konce roku by jich mělo být 26. Příští rok pak dalších 14.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků