Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová tramvaj začne cestující v Ostravě vozit v srpnu

Nová plně klimatizovaná tramvaj začne v Ostravě zkušebně vozit cestující už příští měsíc. V těchto dnech vrcholí testování, aby vůz projel po celém městě. Ukázalo se totiž, že některá místa nebyla vybodována podle norem a tramvaj si dřela spoilery. Jedna zastávka už byla přebudována.

Obyvatelé ostravy už mohou občas zahlédnout v ulicích města novou tramvaj firmy Stadler, která by už brzy měla začít nahrazovat staré vozy. Nyní je testována, aby získala všechna potřebná povolení. Větší problémy nebyly prý zaznamenány. Pouze v některých místech dře spoilerem o obrubníky. Proto už byla například zastávka Dům energetiky přestavěna. “Tramvaj je dodaná a testovaná podle normy, nicméně některé naše zastávky normám nevyhovují. My jsme už některé opravili,” vysvětlil ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Lidé si mohli zblízka tramvaj poprvé prohlédnout a nebo v ní i posedět v rámci veletrhu Raildays a většinou se líbila. ”Líbí se mi a sedí se mi dobře,” řekl jeden z návštěvníků a další pochvaloval klimatizaci.

Kromě komfortu pro cestující, má tramvaj i další výhody. Díky otočnému podvozku nebude pískat v zatáčkách a i celkově je mnohem méně hlučná, než současné vozy. “Pohání je elektřina, takže hlučné nejsou. Občané Ostravy si budou muset dávat větší pozor jestli už nejede,” řekl ředitel firmy Stadler ČR Bohumír Kráčmar.

Po skončení testů, začnou tramvaje normálně jezdit v ulicích Ostravy a do konce roku by jich mělo být 26. Příští rok pak dalších 14.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail