MS kraj investuje další peníze do životního prostředí

Moravskoslezský kraj schválil další finance do zlepšování životního prostředí. Tato oblast je totiž dlouhodobou prioritou. Kromě velkých projektů, jako jsou kotlíkové dotace, nyní investuje i do menších. Například na ozdravné pobyty dětí, protipovodňovou ochranu a nebo na nové úly včelařům.

Kotlíkové dotace, ekologičtější doprava, dobrovolné dohody s velkými podniky...to je část aktivit v oblasti životního prostředí krajského úřadu. Radní podporují také menší projekty, na které schválili zastupitelé 11 milionů korun. Jedním z nich je úprava vodního toku řeky Mohelnice, který podpořili 3 miliony korun. ”Po dokončení bude zajištěna bezpečnost obcí Krásná a Raškovice proti povodním a zároveň tato opatření výrazně přispějí ke zlepšení ekologické stability vodního toku, jako stanoviště pro živočichy a vodní organismy v této oblasti,” upřesnila mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Včelaři dostanou na nové úly 2 miliony korun a ZOO si za dotaci pořídí například kostru mamuta a zbyde i na aktivity výukového centra. Kraj také podpoří projekt na rozšíření monitorovací sítě na měření kvality ovzduší. “Poskytli jsme finance na monitoring ovzduší nad rámec státních stanic. Budeme je umisťovat do oblastí průmyslových podniků. Například do Vratimova, Hrabové a Kunčic,” vysvětlila náměstkyně hejtmana MS kraje Jarmila Uvírová.

Peníze dostanou i školy na ozdravné pobyty dětí. Letos zastupitelé finance zdvojnásobili na přibližně 2 miliony 300 tisíc korun, což by mělo stačit pro asi 850 školáků na 12ti denní pobyty.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

MASIBUR-PRAG s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

B.M.S.T. s.r.o. - Praha-východ

od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

START Zelený s.r.o.

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků