Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pořadatelé slibují další výjimečné Coloursy

Asi každý z obyvatel našeho regionu ale pravděpodobně i z celé země už slyšel o ostravském festivalu Colours of Ostrava. Letošní ročník se rychle blíží a podle pořadatelů návštěvníky čeká řada lahůdek a to nejen hudebních. Důležité ale je i to, že vstupní brána bude mnohem větší.

Už za necelý měsíc propukne v Ostravě hudební šílenství. Další, už 17. ročník, má být zase lepší, než ten předchozí. Kromě nejrůznějších kapel a interpretů všech možných hudebních žánrů čekají návštěvníky také workshopy, diskusní fóra, ale třeba i divadelní představení. “Udělalo mi radost, že jsme zase dali dohromady naši sérii festivalů, začínající Festivalem v ulicích, velkou mezinárodní konferenci Crossroad, Colours s obrovským meltingpotem. Programových bodů je na Colours asi 350,” řekla ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Festival je dnes už světoznámý a proto má i podporu vedení města Ostravy, které na něj každoročně přispívá. Letos je to přes 5 milionů korun. “Jsme rádi, že je to tady. Město to podporuje na bázi dlouhodobého grantu. Chtěli jsme tomu festivalu dát nějakou finanční stabilitu,” vysvětlil primátor Tomáš Macura.

Důležitou informací pro návštěvníky je to, že letos připravují pořadatelé mnohem více vchodů, aby se netvořily nekonečné fronty. “Budou dvakrát větší než loni. Bude tam orientační systém, občerstvení, sociální zázemí,” potvrdil manažer festivalu Jiří Sedlák.

Festival začíná ve středu 18. července a potrvá do soboty 21. Největší hudební hvězdou je kapela N.E.R.D se zpěvákem Pharrellem Williamsem. Předcházet mu bude festival v ulicích, který je na rozdíl od Colours, zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy