Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nízkou výplatu pomstil mladík z Heřmanic granátem

Asi každý, kdo pracuje, byl někdy nespokojený z výplatou. Mladík ze Svobodných Heřmanic na Bruntálsku se ale rozhodl tuto situaci řešit velmi radikálním způsobem. Šéfovi hodil jeden granát před dům, druhý před firmu a ještě mu nechal ukrást auto. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

V dubnu explodoval v areálu zemědělského statku ve Svobodných Heřmanicích granát. Kriminalisté zjistili, že není první. Chvíli před tím hodil útočník granát k domu majitele statku a pak mu ještě někdo ukradl auto a naboural do stojícího policejního vozu. Rozjelo se pátrání a policisté se nestačili divit. “Granát vybuchl a poškodil nemovitosti v okolí exploze. V tu chvíli byl areál liduprázdný a uzamčený. Pachatel se o dvě hodiny později vrátil s tím, že tu svou zášť vůči zaměstnavateli dokoná tím, že mu odcizí vozidlo,” uvedl kriminalista Petr Vítek.

Policisté zadrželi dva muže. Ukázalo se, že šlo o mstu, protože se mladíkovi nelíbila výše výplaty a tak hodil oba granáty z 2. sv. války a také ukradl auto. Druhý muž ho navedl, aby naboural do policejního auta. “Trestní stíhání staršího pachatele je vedeno vazebně a obviněným hrozí trest do výše pěti let,” oznámila mluvčí PČR Bruntál Pavla Jiroušková.

Nyní policisté zjišťují, kde vlastně sehnal mladík granáty. Za jejich přechovávání byl také obviněn z nedovoleného ozbrojování. Muž také vypověděl, že měl v úmyslu ukradené auto utopit v zatopeném lomu Šifr.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Pivnice Plzeňka

od 120 Kč/hod.

Detail

Europasta SE - pracoviště

od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ČPP Servis, s.r.o. (Plzeň)

od 33 000 do 123 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků