Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nízkou výplatu pomstil mladík z Heřmanic granátem

Asi každý, kdo pracuje, byl někdy nespokojený z výplatou. Mladík ze Svobodných Heřmanic na Bruntálsku se ale rozhodl tuto situaci řešit velmi radikálním způsobem. Šéfovi hodil jeden granát před dům, druhý před firmu a ještě mu nechal ukrást auto. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

V dubnu explodoval v areálu zemědělského statku ve Svobodných Heřmanicích granát. Kriminalisté zjistili, že není první. Chvíli před tím hodil útočník granát k domu majitele statku a pak mu ještě někdo ukradl auto a naboural do stojícího policejního vozu. Rozjelo se pátrání a policisté se nestačili divit. “Granát vybuchl a poškodil nemovitosti v okolí exploze. V tu chvíli byl areál liduprázdný a uzamčený. Pachatel se o dvě hodiny později vrátil s tím, že tu svou zášť vůči zaměstnavateli dokoná tím, že mu odcizí vozidlo,” uvedl kriminalista Petr Vítek.

Policisté zadrželi dva muže. Ukázalo se, že šlo o mstu, protože se mladíkovi nelíbila výše výplaty a tak hodil oba granáty z 2. sv. války a také ukradl auto. Druhý muž ho navedl, aby naboural do policejního auta. “Trestní stíhání staršího pachatele je vedeno vazebně a obviněným hrozí trest do výše pěti let,” oznámila mluvčí PČR Bruntál Pavla Jiroušková.

Nyní policisté zjišťují, kde vlastně sehnal mladík granáty. Za jejich přechovávání byl také obviněn z nedovoleného ozbrojování. Muž také vypověděl, že měl v úmyslu ukradené auto utopit v zatopeném lomu Šifr.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy