Nízkou výplatu pomstil mladík z Heřmanic granátem

Asi každý, kdo pracuje, byl někdy nespokojený z výplatou. Mladík ze Svobodných Heřmanic na Bruntálsku se ale rozhodl tuto situaci řešit velmi radikálním způsobem. Šéfovi hodil jeden granát před dům, druhý před firmu a ještě mu nechal ukrást auto. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

V dubnu explodoval v areálu zemědělského statku ve Svobodných Heřmanicích granát. Kriminalisté zjistili, že není první. Chvíli před tím hodil útočník granát k domu majitele statku a pak mu ještě někdo ukradl auto a naboural do stojícího policejního vozu. Rozjelo se pátrání a policisté se nestačili divit. “Granát vybuchl a poškodil nemovitosti v okolí exploze. V tu chvíli byl areál liduprázdný a uzamčený. Pachatel se o dvě hodiny později vrátil s tím, že tu svou zášť vůči zaměstnavateli dokoná tím, že mu odcizí vozidlo,” uvedl kriminalista Petr Vítek.

Policisté zadrželi dva muže. Ukázalo se, že šlo o mstu, protože se mladíkovi nelíbila výše výplaty a tak hodil oba granáty z 2. sv. války a také ukradl auto. Druhý muž ho navedl, aby naboural do policejního auta. “Trestní stíhání staršího pachatele je vedeno vazebně a obviněným hrozí trest do výše pěti let,” oznámila mluvčí PČR Bruntál Pavla Jiroušková.

Nyní policisté zjišťují, kde vlastně sehnal mladík granáty. Za jejich přechovávání byl také obviněn z nedovoleného ozbrojování. Muž také vypověděl, že měl v úmyslu ukradené auto utopit v zatopeném lomu Šifr.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

LEVEL SLOVSTAV s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

A-PROFI Group s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků