Ve Vřesině na Opavsku uhořel v domku invalida

Hasičští experti vyšetřují okolnosti tragického požáru ve Vřesině na Opavsku. V neděli večer tam uhořel invalidní majitel rodinného domku. I když sousedé uhasili oheň velmi rychle, seniora se už zachránit nepodařilo a navíc se dalších 5 lidí nadýchalo toxického kouře.

V neděli krátce před osmou hodinou večer zburcovali sousedé operační středisko hasičů. Z oken dvoupodlažního domu na Průkopnické ulici se valila mračna kouře. Sousedé zároveň vyrazili sami na pomoc. “Z okna se valil černý hustý dým a tak tam sousedi vlezli s hasičákama. V momentě byli všichni nadýchaní jak hrom i jejich dcera,” popsal první minuty požáru soused.

Jako první dorazili k hořícímu domku místní dobrovolní hasiči, ke kterým se po chvíli přidali i profesionální hasiči. Oheň byl zlikvidován za pár minut. Dříve než se plameny stačily rozšířit z obývacího pokoje v horním patře. “Hasiči zasahovali v prvním patře domku v dýchací technice. oheň uhasili už za čtvrt hodiny. Ještě před nimi se o to pokusili sousedé,” řekl mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Do Vřesiny přijeli i zdravotníci, kteří se museli postarat hlavně o osoby, které se nadýchaly zplodin. Majitel byl už bohužel mrtvý. “Lékařka už nemohla pomoci 63letému muži, který byl postižen natolik vážně, že na místě zemřel. Posádky ošetřovaly 5 dalších osob,” vysvětlil mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Hasiči v pondělí pátrali po příčinách vzniku ohně. Podle sousedů byl invalida kuřák a tak je možné, že požár vznikl od cigarety. Protože nemohl chodit, byl bezmocný a nemohl hasit ani utíkat.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

PEKÁRNA HRUŠKA, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 13 600 Kč do 20 000 Kč

Detail

JTA - Holding, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků