Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj posiluje podporu sportovců

Vedení Moravskoslezského kraje chce ještě více podporovat sportovce a proto přichází s ještě užší spoluprací s Českou unií sportu. Prostřednictvím této organizace chce finančně podpořit sportovní kluby měst a obcí v celém regionu.

Sportovci z MS kraje se mohou těšit na větší podporu. Bude se týkat činnosti tělovýchovných jednot, sportovních klubů i sportovních příspěvkových organizací měst a obcí na území celého našeho regionu. ”Chtěli bychom podobným způsobem jak ministerstvo školství podporovat hlavně mladé sportovce. Chceme proto využít databázi České unie sportu,” vysvětlil náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný.

Proto podepíše vedení kraje memorandem s Českou unií sportu. Ta pak zajistí dotační program a vytvoří sportovní informační systém pro samosprávy. Financování sportovců by tak mělo být transparentnější, objektivnější a pro organizace předvídatelnější. “Mimo to chceme podporovat to, co reprezentuje náš kraj. Sportovce z nejvyšších soutěží, vrcholové sportovce a významné sportovní akce,” dodal náměstek.

Po schválení memoranda vyhlásí Česká unie sportu dotační program a na základě doručených žádostí předloží kraji do konce roku 2018 seznam organizací, které by peníze měly dostat. Dotace bude poskytnuta do výše 60 procent celoročních výdajů a maximálně 100 tisíc na jednoho žadatele.

Nahlásit chybu


K tématu
ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail