Moravskoslezský kraj posiluje podporu sportovců

Vedení Moravskoslezského kraje chce ještě více podporovat sportovce a proto přichází s ještě užší spoluprací s Českou unií sportu. Prostřednictvím této organizace chce finančně podpořit sportovní kluby měst a obcí v celém regionu.

Sportovci z MS kraje se mohou těšit na větší podporu. Bude se týkat činnosti tělovýchovných jednot, sportovních klubů i sportovních příspěvkových organizací měst a obcí na území celého našeho regionu. ”Chtěli bychom podobným způsobem jak ministerstvo školství podporovat hlavně mladé sportovce. Chceme proto využít databázi České unie sportu,” vysvětlil náměstek hejtmana MS kraje Stanislav Folwarczný.

Proto podepíše vedení kraje memorandem s Českou unií sportu. Ta pak zajistí dotační program a vytvoří sportovní informační systém pro samosprávy. Financování sportovců by tak mělo být transparentnější, objektivnější a pro organizace předvídatelnější. “Mimo to chceme podporovat to, co reprezentuje náš kraj. Sportovce z nejvyšších soutěží, vrcholové sportovce a významné sportovní akce,” dodal náměstek.

Po schválení memoranda vyhlásí Česká unie sportu dotační program a na základě doručených žádostí předloží kraji do konce roku 2018 seznam organizací, které by peníze měly dostat. Dotace bude poskytnuta do výše 60 procent celoročních výdajů a maximálně 100 tisíc na jednoho žadatele.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků