Reklama

Senioři v Krnově dostávají osobní alarmy

Krnovští senioři se teď cítí mnohem bezpečněji. Město jim nakoupilo osobní alarmy, které jsou přenosné a velice jednoduše se ovládají. Jako první si je převzali účastníci senior akademie zaměřené na prevenci kriminality a bezpečnost seniorů.

Reklama

Pronikavý zvuk o síle 90 dB vydává malý přenosný alarm, který teď dostávají senioři v Krnově. Pokud tedy o něj projeví zájem. Radnice jich nakoupila 200 kusů

“Slouží k tomu, pokud se dotyčný dostane do nějaké nesnáze, někdo ho obtěžuje nebo má nějaké zdravotní potíže a pod., tak jednoduchým způsobem vlastně může spustit ten alarm a vlastně připoutá tím pozornost, zavolá si pomoc,” popisuje Irena Šindlerová, referent prevence kriminality

“Doufám, že to nebudu potřebovat, ale jeden nikdy neví.”

“Mám radost, určitě, to se vždycky sejde, aby člověk měl větší bezpečnost, že. Protože neví, kdy se co stane, koho potká.”

“Určitě v každodenním životě si myslím já.”

“Doufám, že nebudu potřebovat nikdy.”

Alarmy si mohou senioři zcela zdarma vyzvednout i na služebně městské policie na Žižkově ulici. Alarmy fungují na jednoduchém principu. Stačí vytáhnout pojistku a automaticky se spustí. Senioři se často stávají oběťmi různých podvodníků. Díky osvětě se už dnes nenechají tak často napálit jako v minulých letech.

“V letošním roce jsme zaznamenali tři případy oznámení, že pachatel vystupoval pod falešnou legendou vnuk. Ani v jednom případě naštěstí nedošlo k předání finanční hotovosti.

Loni jsme zaznamenali 5 takových případů a také nedošlo ani v jednom případě k předání peněz,” říká Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Bruntál.

Alarm se dá použít opakovaně, navíc je skladný, takže se vejde do kapsy a lidé si ho mohou připnout i jako přívěsek třeba ke klíčům.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:01
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu