Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v Krnově dostávají osobní alarmy

Krnovští senioři se teď cítí mnohem bezpečněji. Město jim nakoupilo osobní alarmy, které jsou přenosné a velice jednoduše se ovládají. Jako první si je převzali účastníci senior akademie zaměřené na prevenci kriminality a bezpečnost seniorů.

Pronikavý zvuk o síle 90 dB vydává malý přenosný alarm, který teď dostávají senioři v Krnově. Pokud tedy o něj projeví zájem. Radnice jich nakoupila 200 kusů

“Slouží k tomu, pokud se dotyčný dostane do nějaké nesnáze, někdo ho obtěžuje nebo má nějaké zdravotní potíže a pod., tak jednoduchým způsobem vlastně může spustit ten alarm a vlastně připoutá tím pozornost, zavolá si pomoc,” popisuje Irena Šindlerová, referent prevence kriminality

“Doufám, že to nebudu potřebovat, ale jeden nikdy neví.”

“Mám radost, určitě, to se vždycky sejde, aby člověk měl větší bezpečnost, že. Protože neví, kdy se co stane, koho potká.”

“Určitě v každodenním životě si myslím já.”

“Doufám, že nebudu potřebovat nikdy.”

Alarmy si mohou senioři zcela zdarma vyzvednout i na služebně městské policie na Žižkově ulici. Alarmy fungují na jednoduchém principu. Stačí vytáhnout pojistku a automaticky se spustí. Senioři se často stávají oběťmi různých podvodníků. Díky osvětě se už dnes nenechají tak často napálit jako v minulých letech.

“V letošním roce jsme zaznamenali tři případy oznámení, že pachatel vystupoval pod falešnou legendou vnuk. Ani v jednom případě naštěstí nedošlo k předání finanční hotovosti.

Loni jsme zaznamenali 5 takových případů a také nedošlo ani v jednom případě k předání peněz,” říká Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Bruntál.

Alarm se dá použít opakovaně, navíc je skladný, takže se vejde do kapsy a lidé si ho mohou připnout i jako přívěsek třeba ke klíčům.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

P-MM s.r.o.

od 14 600 do 17 100 Kč/měsíc

Detail

Ing. Daniel Kozel

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ATLANTA WORLD Group s.r.o., Plzeňský kraj

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků