Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Dětmarovicích zamořil soused vedlejší zahradu

Až k soudu se dostal sousedský spor z Dětmarovic na Karvinsku. Majitel jednoho domu totiž prý fekáliemi z odpadu znečistil sousedovi celý pozemek. Má zamořenou studnu i rybník a příliš neprospívá ani zeleň. Muž ale tvrdí, že fekálie stékají ze sousední pastviny. Úřady si problém přehazují mezi sebou.

Radina pana Telegy žije v domku v Dětmarovicích 11 let. V posledním roce ale zažívají se svým sousedem doslova peklo. Vše začalo, když si na zahradě budovali rybník a překopli trubku, se které vytékaly fekálie. Soused totiž místo do žumpy odváděl odpad trativodem. Nově to vyřešil to tak, že prý trubku přemístil na svůj pozemek a fekálie je začaly zamořovat ještě více. “Studna je otrávená nejméně na dvě generace, jak se vyjádřili z hygieny, rybník jste viděli. Rostliny jsou mrtvé už druhým rokem,”  řekl majitel rodinného domku Marián Telega.

Pan Telega se nejprve snažil se sousedem dohodnout. Ten ale jakékoliv pochybení popírá a tvrdí, že žumpu vyváží a odtok prý zalepil montážní pěnou. “Nikdy jsme nikomu nic neznečistili. Studnu jim znečistila tady ta pastvina,” vysvětlil soused Jiří Krajina.  

Jenže půda je prý už natolik zamořená, že každý déšť znamená další fekálie. Jediným řešením prý je, půdu odtěžit a sanovat. To by ale musel nařídit stavební úřad a nebo soud. “To bylo kolečko. My nemáme pravomoce, my nemáme pravomoce. Od stavebního úřadu, přes životní prostředí, přes inspekci životního prostředí a skončila jsem na stavebním úřadě,” kroutila hlavou majitelka rodinného domku Denisa Telegová.

Kromě zamoření půdy se samozřejmě zvýšila i vlhkost ve sklepě a ten začal plesnivět. Sousedský spor bude pravděpodobně muset vyřešit soud. Případem budeme dále sledovat.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Provoz Nymburk, Petra Bezruče 1319

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

LogEx logistics s.r.o. - provozovna Hradec Králové

od 20 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků