Legendární stadion Bazaly mizí před očima

V pondělí jsme vás informovali o předání stadionu Bazaly v Ostravě stavební firmě. Ta už začala s demolicí budovy a legendární tribuna mizí před očima. Na stadion denně docházejí desítky lidí. Pořizují fotky, vzpomínají a ti šťastnější si odnesou i nějaký suvenýr. Největší zájem je o sedadla.

Reklama

Ještě na začátku minulého týdne byly Bazaly kompletní. V pondělí už velká část hlavní tribuny mizí a zbíječky se pustily i do betonového ochozu, kde byl hlavní kotel baníkovských fanoušků. Legendární Bazaly mizí. Ostravané to denně s nostalgií sledují a vzpomínají na slavné zápasy Baníku. “Byl jsem děcko. Tata si dal pivo, byl havíř, roznášelo se mezi lidma a byl klid a pořádek,” vzpomínal muž, který bourání sledoval přes plot.

Na Bazaly denně přijíždějí fanoušci a prosí o nějaké suvenýry na památku. Největší zájem je o sedačky. V pondělí přijeli dva kamarádi dokonce až z Třince a o jejich lásce k Baníku není na první pohled pochyb (oba mají na krku vytetované symboly Baníku). “Je to smutné, každého to zabolí, dojížděli jsme tady z Třince,” pokyvoval hlavou jeden z nich a druhý dodal: “To je historie. Já jsem Slovák….je to škoda, ale fotbalu se bude dařit dále.”

Za stavebníky dokonce přijela i milovnice umění. Ve vstupní hale je prý totiž pod sádrokartonem mozaika ostravské rodačky akademické malířky Věry Tošenovské. Žena chtěla pouze dílo vyfotit, než bude zničeno. Celá tribuna totiž půjde k zemi a nahradí ji zcela nový objekt. “Maximum prostoru bude využito pro šatny fotbalistů, pro jejich regeneraci, rehabilitaci a bude tady i možnost stravování,” popsal stavbu architekt Pavel Krátký.

Stavebníci už museli dokonce volat i policii. Do areálu se totiž v noci vkradli zloději kovu. Stačili ale utéct.
PAMET, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Vladimír Lindner
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu