Legendární stadion Bazaly mizí před očima

V pondělí jsme vás informovali o předání stadionu Bazaly v Ostravě stavební firmě. Ta už začala s demolicí budovy a legendární tribuna mizí před očima. Na stadion denně docházejí desítky lidí. Pořizují fotky, vzpomínají a ti šťastnější si odnesou i nějaký suvenýr. Největší zájem je o sedadla.

Reklama

Ještě na začátku minulého týdne byly Bazaly kompletní. V pondělí už velká část hlavní tribuny mizí a zbíječky se pustily i do betonového ochozu, kde byl hlavní kotel baníkovských fanoušků. Legendární Bazaly mizí. Ostravané to denně s nostalgií sledují a vzpomínají na slavné zápasy Baníku. “Byl jsem děcko. Tata si dal pivo, byl havíř, roznášelo se mezi lidma a byl klid a pořádek,” vzpomínal muž, který bourání sledoval přes plot.

Na Bazaly denně přijíždějí fanoušci a prosí o nějaké suvenýry na památku. Největší zájem je o sedačky. V pondělí přijeli dva kamarádi dokonce až z Třince a o jejich lásce k Baníku není na první pohled pochyb (oba mají na krku vytetované symboly Baníku). “Je to smutné, každého to zabolí, dojížděli jsme tady z Třince,” pokyvoval hlavou jeden z nich a druhý dodal: “To je historie. Já jsem Slovák….je to škoda, ale fotbalu se bude dařit dále.”

Za stavebníky dokonce přijela i milovnice umění. Ve vstupní hale je prý totiž pod sádrokartonem mozaika ostravské rodačky akademické malířky Věry Tošenovské. Žena chtěla pouze dílo vyfotit, než bude zničeno. Celá tribuna totiž půjde k zemi a nahradí ji zcela nový objekt. “Maximum prostoru bude využito pro šatny fotbalistů, pro jejich regeneraci, rehabilitaci a bude tady i možnost stravování,” popsal stavbu architekt Pavel Krátký.

Stavebníci už museli dokonce volat i policii. Do areálu se totiž v noci vkradli zloději kovu. Stačili ale utéct.
Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

Martin Tomis
Frýdek-Místek
od 12 500 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

RPM Service s.r.o.
Bruntál
od 78 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu