Na festivalech si dávejte pozor na své věci

Už ve středu začíná v hudební festival Colours of Ostrava, který jistě nemusíme představovat. Pokud se na tento a nebo i jiný festival chystáte, máme pro vás dnes připraveny rady, jak se chovat, abyste se nestali obětí trestného činu. Všude, kde je větší množství lidí, jsou samozřejmě i zloději.

Pořadatelé festivalů musejí samozřejmě dbát i na bezpečnost návštěvníků. Kvůli velkému množství lidí jsou totiž oblíbeným terčem různých kriminálních živlů. Ve středu začíná v Ostravě Colours, kde se očekává kolem 50 tisíc návštěvníků, takže policie bude v pohotovosti. “Na celou bezpečnostní akci bude dohlížet asi 100 policistů. Pořádková policie, kriminalisté, dopravní policie. Budeme spolupracovat i s městskou policií. Strážníků bude asi 60,” vysvětlil ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Colours už mají s pořádáním festivalu mnohaleté zkušenosti. Už u vchodu se návštěvníci musí podrobit prohlídce. Zakázány jsou například deštníky. “Základním bezpečnostním opatřením jsou pečlivé osobní prohlídky u vstupu, za použití ručních skenerů kovů a samozřejmě prohlídka zavazadel,” popsal opatření manažer Colours of Ostrava Jiří Sedlák.

Důležité ale hlavně je, aby si každý dával pozor na své věci a to platí pro všechny festivaly a akce, kde je hodně lidí. “Doporučujeme návštěvníkům festivalů, aby sebou nenosili cenné věci. Cennosti by měli mít neustále pod dozorem, aby dokázali reagovat na případné protiprávní jednání,” řekla mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Pokud se tedy na nějaký festival chystáte, je také důležité přijít s dostatečným předstihem, abyste nezmeškali vybranou část programu. Prohlídky mohou být zdržením.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 21:27
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:27
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 21:27
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu