Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Thajsku pomáhal také záchranář z Hlučína

V minulém týdnu jistě mnoho z nás s napětím sledovalo záchrannou operaci v Thajsku, kde v jeskyni uvízlo 12 mladých fotbalistů s trenérem. Pomoc nabídla i Česká republika, která disponuje čerpadly schopnými přečerpat obrovské množství vody. V Thajsku byl proto i člen záchranného hasičského útvaru z Hlučína David Kareš.

Zástupce velitele záchranného útvaru hasičů z Hlučína David Kareš odcestoval do Thajska ještě s kolegou z Prahy. Tam je přivítali s vděčností, protože nabídli velkokapacitní čerpadla. Jde o mobilní zařízení, která jsou schopna přečerpat i 1500 litrů za vteřinu a využívají se při povodních. Ukázalo se, že jejich využití ale nebude možné. “Zjistili jsme, že v té jeskyni je velmi špatný přístup. Podmínky byly velmi zlé. To místo bylo malé, přístupová cesta vedla po schodech v hlíně a kamenech. Nasazení velkokapacitních čerpadel bylo nemožné,”  řekl zástupce velitele záchranného útvaru v Hlučíně David Kareš.

Záchranáři se ale nevzdali a pod hrozbou blížících se dešťů vymysleli záložní plán. “V řádu dvou hodin jsme navrhli možnost vyslání odřadu o síle 15 mužů a 15 čerpadel, která by byla elektrická a menší, aby se do jeskyně vešla,” vysvětlil Kareš.

Naštěstí se podle místních stal zázrak a deště nepřišly. Mohla tak začít unikátní záchranná operace, při které bylo všech třináct fotbalistů vytaženo z jeskynního komplexu. “Naši pomoci v tu chvíli nebylo potřeba. Odlétali jsme 2 hodiny poté, co byl vytažen poslední chlapec,” dodal záchranář.

Monzunové deště nakonec přece jen začaly. To už ale byli všichni v bezpečí a naši záchranáři odlétali z letiště v Bangkoku.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail