Reklama

V Thajsku pomáhal také záchranář z Hlučína

V minulém týdnu jistě mnoho z nás s napětím sledovalo záchrannou operaci v Thajsku, kde v jeskyni uvízlo 12 mladých fotbalistů s trenérem. Pomoc nabídla i Česká republika, která disponuje čerpadly schopnými přečerpat obrovské množství vody. V Thajsku byl proto i člen záchranného hasičského útvaru z Hlučína David Kareš.

Reklama

Zástupce velitele záchranného útvaru hasičů z Hlučína David Kareš odcestoval do Thajska ještě s kolegou z Prahy. Tam je přivítali s vděčností, protože nabídli velkokapacitní čerpadla. Jde o mobilní zařízení, která jsou schopna přečerpat i 1500 litrů za vteřinu a využívají se při povodních. Ukázalo se, že jejich využití ale nebude možné. “Zjistili jsme, že v té jeskyni je velmi špatný přístup. Podmínky byly velmi zlé. To místo bylo malé, přístupová cesta vedla po schodech v hlíně a kamenech. Nasazení velkokapacitních čerpadel bylo nemožné,”  řekl zástupce velitele záchranného útvaru v Hlučíně David Kareš.

Záchranáři se ale nevzdali a pod hrozbou blížících se dešťů vymysleli záložní plán. “V řádu dvou hodin jsme navrhli možnost vyslání odřadu o síle 15 mužů a 15 čerpadel, která by byla elektrická a menší, aby se do jeskyně vešla,” vysvětlil Kareš.

Naštěstí se podle místních stal zázrak a deště nepřišly. Mohla tak začít unikátní záchranná operace, při které bylo všech třináct fotbalistů vytaženo z jeskynního komplexu. “Naši pomoci v tu chvíli nebylo potřeba. Odlétali jsme 2 hodiny poté, co byl vytažen poslední chlapec,” dodal záchranář.

Monzunové deště nakonec přece jen začaly. To už ale byli všichni v bezpečí a naši záchranáři odlétali z letiště v Bangkoku.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 10:31
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 10:31
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu