V Thajsku pomáhal také záchranář z Hlučína

V minulém týdnu jistě mnoho z nás s napětím sledovalo záchrannou operaci v Thajsku, kde v jeskyni uvízlo 12 mladých fotbalistů s trenérem. Pomoc nabídla i Česká republika, která disponuje čerpadly schopnými přečerpat obrovské množství vody. V Thajsku byl proto i člen záchranného hasičského útvaru z Hlučína David Kareš.

Zástupce velitele záchranného útvaru hasičů z Hlučína David Kareš odcestoval do Thajska ještě s kolegou z Prahy. Tam je přivítali s vděčností, protože nabídli velkokapacitní čerpadla. Jde o mobilní zařízení, která jsou schopna přečerpat i 1500 litrů za vteřinu a využívají se při povodních. Ukázalo se, že jejich využití ale nebude možné. “Zjistili jsme, že v té jeskyni je velmi špatný přístup. Podmínky byly velmi zlé. To místo bylo malé, přístupová cesta vedla po schodech v hlíně a kamenech. Nasazení velkokapacitních čerpadel bylo nemožné,”  řekl zástupce velitele záchranného útvaru v Hlučíně David Kareš.

Záchranáři se ale nevzdali a pod hrozbou blížících se dešťů vymysleli záložní plán. “V řádu dvou hodin jsme navrhli možnost vyslání odřadu o síle 15 mužů a 15 čerpadel, která by byla elektrická a menší, aby se do jeskyně vešla,” vysvětlil Kareš.

Naštěstí se podle místních stal zázrak a deště nepřišly. Mohla tak začít unikátní záchranná operace, při které bylo všech třináct fotbalistů vytaženo z jeskynního komplexu. “Naši pomoci v tu chvíli nebylo potřeba. Odlétali jsme 2 hodiny poté, co byl vytažen poslední chlapec,” dodal záchranář.

Monzunové deště nakonec přece jen začaly. To už ale byli všichni v bezpečí a naši záchranáři odlétali z letiště v Bangkoku.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Lorne style s.r.o. - Viktorka - Plzeňská tankovna

od 32 000 do 44 000 Kč/měsíc

Detail

Richfame Solution s.r.o. - Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Praha, Praha Východ

od 38 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků