Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začaly Shakespearovské slavnosti

Jednou z nejoblíběnějších letních akcí v Moravskoslezské metropoli jsou i Shakespearovské slavnosti, které se konají na Slezskoostravském hradě. Letos začaly komedií Dobrý konec všechno spraví.

V pondělí 23. července začaly na Slezskostravském hradě Shakespearovské slavnosti. Milovníci divadla tak mají možnost vidět v 18 večer celkem 5 inscenací. Zahájení letní divadelní přehlídky obstarala komedie Dobrý konec všechno spraví, kde diváky baví například martin Dejdar. “Nyní následuje Večer tříkrálový aneb cokoliv chcete, pokračujeme Hamletem, Snem noci svatojánské a končíme Komedií omylů. Letošní ročník je koncipován tak, že Ostrava tam má dvě inscenace a tři jsou pražské,” vysvětlil manažer slavností Andrej Harmečko.  

Chybět nebude shakespearovská klasika, představení Hamlet v hlavních rolích s Miroslavem Etzlerem, Tomášem Savkou a Pavlou Gajdošíkovou. “Lidé chodí raději na komedie, nicméně ten Hamlet má v sobě komediální část a navíc je to velmi kvalitní představení. Všechny bych proto velmi rád pozval, aby to nezmeškali,” dodal Harmečko.

Derniéru bude mít v Ostravě Sen noci svatojánské. Pokud se tedy na Shakespearovské slavnosti chystáte, neváhejte. K dispozici je omezený počet lístků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy