Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pletařky z Orlové pomáhají potřebným lidem

Srdce na pravém místě mají ženy v Orlové a Rychvladu. Svými pletařskými dovednostmi pomáhají potřebným a to nejen v Africe. V rámci sportovně společenského dne v Kravařích uspořádali charitativní sbírku na léčbu Rettova syndromu pětileté Stellinky z Českého Těšína.

Sedmnáct seniorek z Orlové a Rychvaldu už několik let pomáhá potřebným lidem. Jejich pletené deky, ponožky, dětské čepičky  putují například do afické Malavy.

„I když nemůžeme finančně, snažíme se pomáhat tímto způsobem,“ řekla jedna z pletařek Marta Švecová.

Pletařky ale nepomáhají jen potřebným lidem v Africe.  Ve spolupráci se spolkem Vějíř života se rozhodly, pomoc pětileté Stellince a to během 3. Ročníku Golf Women Cup v Kravařích.

„My jsme té malé holčičce už pomáhaly sběrem víček. Teď jsme se dozvěděly, že ta rodina za tisíc víček dostane deset korun. Tak jsme se rozhodly, že kdo dá nějakou finanční částku, toho odměníme tím, co jsme vyrobily. Je to pletené s láskou a bude je to dvojnásobně hřát,“ vysvětlila pletařka Růžena Šajdáková.

„Je to charitativní akce formou dar za dar. Výtěžek bude sloužit na podporu léčby Rettova syndromu Stellinky Štrosové z Českého Těšína,“ doplnila předsedkyně spolku Vějíř života Šárka Bendová.

Ženy, které se sportovně společenského dne zúčastnily, takovýto způsob pomoci přivítaly.

„Je to úžasné, završíme to těmi drobnými dary pro tu nemocnou holčičku. Bude to taková skvělá tečka celého dne.“ „Je příjemné, že můžeme pomoci,“ řekli účastnice akce.

Pro pětiletou nemocnou Stellinku bylo během této charitativní akce vybráno 9.600,- Kč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy