Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ministr zdravotnictví byl na kontrole fakultní nemocnice

Do Ostravy ve čtvrtek znovu přijel ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jeho návštěva začala ve fakultní nemocnici, kde nový ředitel provedl několik personálních změn. Reagoval tím na výsledky auditu, se kterými nebyl spokojen. Ministr je s nápravnými opatřeními spokojen.

Jak už jsme vás informovali, ve Fakultní nemocnici v Ostravě byl proveden audit. Jeho výsledkem byli tři propuštění přednostové. Jeden z interny, další ze soudního lékařství a třetí z patologie. Důvodem byl střet zájmů. Biologické vzorky totiž posílali na analýzu do firem, které spoluvlastnili nebo vedli. S nápravnými opatřeními je ministr Vojtěch spokojen. “Z mého pohledu to není tolerovatelné a souhlasím zcela s těmi kroky ředitele Machytky. Tzn. že odvolal lidi, kteří na tom participovali,” uvedl Adam Vojtěch.

Podle ministra audit potvrdil i selhání bývalého ředitele Němečka. Ten byl odvolán kvůli manažerským selháním a nestandardním postupům. “Nemocnice stagnovala a potřebuje nový vítr a nový směr. Pan ředitel má plány,” řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Nový ředitel nemocnice Evžen Machytka nyní připravuje nový systém zadávání laboratorních vyšetření a také důsledné uzavírání smluv s dodavateli. “Probíhá řádné zasmluvnění všech nákupů léků a především vybírání všech zpětných bonusů,” vysvětlil ředitel FNO Evžen Machytka.

Ministrova návštěva pokračovala do Zdravotního ústavu Ostrava, kde nedávno také odstoupil ředitel. I tam odhalil audit nehospodárné nakládání s penězi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy