Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po 5 letech od vraždy chce Kramný nový proces

V pondělí uplynulo pět let od chvíle, kdy na dovolené v Egyptě zavraždil pomocí elektřiny Petr Kramný svou manželku a dceru. Soud neuvěřil jeho obhajobě o otravě jídlem a poslal ho na 28 let za mříže. Kramný to ale stále nevzdává a právě v den pátého výročí zažádal o obnovu procesu.

Petr Kramný opět zaplnil stránky novin a televizní obrazovky. Vrah, odsouzený na 28 let za usmrcení své manželky a dcery, totiž 5 let po jejich usmrcení chce nový soud. Trvá na tom, že je nevinný a tak v pondělí podala jeho advokátka žádost o obnovu procesu. “K důvodům a obsahu návrhu na obnovu řízení se nebudu vyjadřovat, řekla advokátka Petra Kramného Jana Rejžková.

Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun obnovu procesu vítá a zpochybňuje vinu Kramného. “Za 25 let naší činnost, kdy se zabýváme justičními omyly a trestními kauzami, jsme neviděli tak argumentačně silný návrh na obnovu řízení,” vysvětlil  za spolek Šalamoun Václav Petričevič.

Kramný byl odsouzen na základě nepřímých důkazů. Klíčové byly závěry ostravských soudních lékařů, podle kterých zabíjel Kramný elektrickým proudem. Tyto expertízy obhajoba zpochybnila na základě svého posudku. Znalci obhajoby ale nyní čelí stíháni za nepravdivý znalecký posudek. “Na našem ústavu byla odvedena velmi dobrá práce. Zjistili jsme, jak byla zavražděna, jak manželka, tak dcera Petra Kramného. Moji kolegové vypracovali znalecké posudky a případ odsoudil krajský soud,”  potvrdil závěry svého týmu přednosta soudního lékařství FNO Igor Dvořáček.

Termín veřejného zasedání o obnově řízení zatím nebyl stanoven.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

Zítra
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

United Jobs, s.r.o. / BORGERS Volduchy

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

SPARKSTAV s.r.o. - okres Pardubice

od 16 200 Kč/měsíc

Detail

Vodohospodářské stavby, společnost s ručením omezeným - 02: areál SD Milada Chabařovice

od 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků