Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontroly bytů na Jihu: štěnice, hluk a nepořádek

Městský obvod Ostrava-Jih pokračuje v kontrolách problémových domů s obecními byty. Tento týden si vzal na mušku panelový dům na ulici Milana Fialy na Dubině, ve kterém si slušní nájemníci stěžovali zejména na hluk a nepořádek.

Celkem 60 bytů na ulici Milany Fialy 1 na sídlišti Dubina na začátku tohoto týdne zkontrolovali úředníci v doprovodu policie. Ta naštěstí nemusela zasahovat.

Kontrolujeme, zda nájemníci užívají byt v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem. Zajímáme se také o technický stav těchto bytů a kontrolujeme počty nahlášených osob žijících v těchto bytech,” uvádí Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

Nájemníky domu nejvíce trápí hluk, nepořádek a poničené výtahy. Dalším problémem jsou štěnice.

“Ty štěnice mi fakt vadí.”

“Oni hlasitou hudbou, třískání do něčeho pořád.”

“Co chcete od toho baráku, je to barák hrůzy.”

S kontrolami obecních bytů, které jsou velmi účinné, radnice začala před 8 měsíci a za tu dobu jich navštívila bezmála 550.

27 nájemníků obdrželo výpověď z nájmu a 17 z nich už byt vrátilo zpět. Dalších 55 nájemníků jsme vyzvali ke zjednání nápravy před podáním výpovědi z nájmu,” říká Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

Pro větší bezpečnost chce radnice do domů nainstalovat kamery, vyhlásila proto veřejnou zakázku na dodavatele kamerových systémů.

Nahlásit chybu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail