Reklama

V celém kraji přibývá požárů, buďte opatrní

Ve středu zaměstnal požár pole ve Slavkově čtyři jednotky hasičů. Podobných zásahů přibývá a tak hasiči důrazně varují obyvatele, aby byli opatrní. V tomto horkém a suchém počasí stačí opravdu jen malá jiskra a může to mít nedozírné následky a to nejen materiální.

Reklama

Čtyři hektary zralého ječmene a osm hektarů strniště lehlo popelem ve středu odpoledne ve Slavkově na Opavsku. To i přesto, že hasiči dostali oheň pod kontrolu velmi rychle. O den dříve hořelo strniště v Litultovicích, které jsou nedaleko. Tam oheň začal hořet po technické závadě na valníku. V těchto dnech totiž stačí opravdu málo. "V suchém a horkém počasí stačí jiskra od kamene v soustrojí kombajnu a nebo při tření kovu o kov. Zemědělci by měli mít k dispozici alespoň jeden hasící přístroj," radí mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Pozorní by měli být i lidé na svých zahradách. Pokud chtějí pálit zelený odpad, nejlépe by to měli odložit. Mohou totiž dopadnout jako důchodce z Rychvaldu, kterého to na jaře málem stalo život. Zachránil ho soused.

“Udělal si ohníček na své zahradě a včera byl dost vítr. Přeskočilo to přes plot a už to bylo. Blázínek. Copak to se dělá?” kroutil hlavou soused a mluvčí hasičů Petr Kůdela dodal: “Ani trávu neshrabal na jednu hromadu, zapálil ji na celé ploše. Při poryvech větru se oheň rozšířil na další louku a současně ho popálil na obličeji.”  

I když náš kraj zatím nebyl zařazen mezi oblasti, kde meteorologové vyhlásili výstrahu před požáry, buďte rozhodně velmi opatrní.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:35
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu