Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie se na Novojičínsku zaměřila na motorkáře

V posledních týdnech přibývá na silnicích v celém MS kraji nehod motorkářů. Bohužel právě tito účastníci silničního provozu patří k těm nejzranitelnějším a jejich nehody často končí tragicky. Proto se o prázdninách zaměřují policisté i na ně. Poslední akci provedli u Fulneku.

Silnice mezi Bílovcem a Fulnekem je mezi motorkáři velmi oblíbená. Povrch je v dobrém stavu a cesta je plná zatáček. Proto tam často testují své stroje. Policisté o tom dobře vědí a proto vybrali obec Pohořilky, kterou cesta prochází, k preventivní bezpečnostní akci. “S hezkým počasím dochází k většímu výskytu motocyklistů na našich silnicích. S tím bohužel souvisí i to, že se stávají častějšími účastníky dopravních nehod. Policisté na to reagují častějšími kontrolami,” vysvětlila mluvčí PČR Nový Jičín Darina Knížátková.

Jen v posledních dnech byly na Novojičínsku dvě vážné nehody motorkářů. U Frenštátu zemřel 27letý mladík po nárazu do do betonového mostu a u Vlčovic se srazila motorkářka se 14letým chlapce. V tomto případě zahynuli oba. “Doporučujeme motorkářům, aby dbali zvýšené opatrnosti. Nepředjížděli v nepřehledných úsecích a dodržovali povolenou rychlost, ” radí mluvčí.

I motorkáři podobné akce vítají. Oni nejlépe vědí, jak může být jízda nebezpečná. “Myslím, že je to rozumné. Někteří jezdí opravdu jako šílenci, hlavně ti mladší z toho mají sport,” řekl jeden z kontrolovaných motorkářů.Pozorní by měli být ale také řidiči. V mnoha případech totiž nehody s motorkáři zaviní oni, když jim nedají přednost v jízdě.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail