Reklama

Policie se na Novojičínsku zaměřila na motorkáře

V posledních týdnech přibývá na silnicích v celém MS kraji nehod motorkářů. Bohužel právě tito účastníci silničního provozu patří k těm nejzranitelnějším a jejich nehody často končí tragicky. Proto se o prázdninách zaměřují policisté i na ně. Poslední akci provedli u Fulneku.

Reklama

Silnice mezi Bílovcem a Fulnekem je mezi motorkáři velmi oblíbená. Povrch je v dobrém stavu a cesta je plná zatáček. Proto tam často testují své stroje. Policisté o tom dobře vědí a proto vybrali obec Pohořilky, kterou cesta prochází, k preventivní bezpečnostní akci. “S hezkým počasím dochází k většímu výskytu motocyklistů na našich silnicích. S tím bohužel souvisí i to, že se stávají častějšími účastníky dopravních nehod. Policisté na to reagují častějšími kontrolami,” vysvětlila mluvčí PČR Nový Jičín Darina Knížátková.

Jen v posledních dnech byly na Novojičínsku dvě vážné nehody motorkářů. U Frenštátu zemřel 27letý mladík po nárazu do do betonového mostu a u Vlčovic se srazila motorkářka se 14letým chlapce. V tomto případě zahynuli oba. “Doporučujeme motorkářům, aby dbali zvýšené opatrnosti. Nepředjížděli v nepřehledných úsecích a dodržovali povolenou rychlost, ” radí mluvčí.

I motorkáři podobné akce vítají. Oni nejlépe vědí, jak může být jízda nebezpečná. “Myslím, že je to rozumné. Někteří jezdí opravdu jako šílenci, hlavně ti mladší z toho mají sport,” řekl jeden z kontrolovaných motorkářů.Pozorní by měli být ale také řidiči. V mnoha případech totiž nehody s motorkáři zaviní oni, když jim nedají přednost v jízdě.
Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 20.06. 17:21
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

H R U Š K A , spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu