Policie se na Novojičínsku zaměřila na motorkáře

V posledních týdnech přibývá na silnicích v celém MS kraji nehod motorkářů. Bohužel právě tito účastníci silničního provozu patří k těm nejzranitelnějším a jejich nehody často končí tragicky. Proto se o prázdninách zaměřují policisté i na ně. Poslední akci provedli u Fulneku.

Silnice mezi Bílovcem a Fulnekem je mezi motorkáři velmi oblíbená. Povrch je v dobrém stavu a cesta je plná zatáček. Proto tam často testují své stroje. Policisté o tom dobře vědí a proto vybrali obec Pohořilky, kterou cesta prochází, k preventivní bezpečnostní akci. “S hezkým počasím dochází k většímu výskytu motocyklistů na našich silnicích. S tím bohužel souvisí i to, že se stávají častějšími účastníky dopravních nehod. Policisté na to reagují častějšími kontrolami,” vysvětlila mluvčí PČR Nový Jičín Darina Knížátková.

Jen v posledních dnech byly na Novojičínsku dvě vážné nehody motorkářů. U Frenštátu zemřel 27letý mladík po nárazu do do betonového mostu a u Vlčovic se srazila motorkářka se 14letým chlapce. V tomto případě zahynuli oba. “Doporučujeme motorkářům, aby dbali zvýšené opatrnosti. Nepředjížděli v nepřehledných úsecích a dodržovali povolenou rychlost, ” radí mluvčí.

I motorkáři podobné akce vítají. Oni nejlépe vědí, jak může být jízda nebezpečná. “Myslím, že je to rozumné. Někteří jezdí opravdu jako šílenci, hlavně ti mladší z toho mají sport,” řekl jeden z kontrolovaných motorkářů.Pozorní by měli být ale také řidiči. V mnoha případech totiž nehody s motorkáři zaviní oni, když jim nedají přednost v jízdě.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

PEKÁRNA HRUŠKA, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 13 600 Kč do 20 000 Kč

Detail

JTA - Holding, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků