Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová aplikace MS kraje láká za koupáním

Moravskoslezský kraj spustil na léto aplikaci Koupaliště. Najdete v ní 52 veřejných bazénů a plováren, ale také 22 přírodních vodních ploch v kraji. Zavede vás mimo jiné do lomu Šifr u Svobodných Heřmanic, na Slezskou Hartu, nebo na nově zrekonstrované koupaliště v Krnově.

Letní sezóna je v plném proudu a počasí přímo láká k vodě. Kam vyrazit v těchto parných dnech za koupáním, to vám prozradí aplikace Koupaliště a vodní plochy, kterou nově nabízí Moravskoslezský kraj.

“Je to vlastně ucelená databáze všech ploch, které dneska tady v MS kraji máme, od koupališť až po přírodní třeba jezera. Vždycky o každém tom přírodním koupališti najdete veškeré povídání o hloubce, o stavu kvality vody apod., říká Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje

Letošní sezónu si provozovatelé koupališť i půjčovny lodí na přírodních nádržích pochvalují. Taková vedra totiž nepamatují a například na Slezské Hartě tak jsou s průběhem léta spokojení.

“Je dobrá sezóna, je poměrně suchý léto, červen byl krásný, červenec taky a srpen, ten má být ještě lepší. Půjčujeme šlapadla a elektrické lodě. Provozujeme i Santa Marii, kdo bude chtít svézt, je potřeba zavolat do infocentra a objednat si plavbu,” uvádí Petr Drápala, půjčovna lodí Leskovec nad Moravicí

“Je to tu super, jezdíme tu na pramkách a tak, je to prostě super, voda krásná, čistá.”

“Na Hartě je super, je tady teplo. zatím nám vyšlo počasí.”

“Je tu krásně, náš tábor je úplně super, voda je super, všechno je tu nádherné, super.

Super, líbí se mi tady.”

“Voda je výborná a líbilo se nám tady moc.”

V okolí Jeseníků v aplikaci najdete kromě Slezské Harty například Petrův rybník v Krnově nebo vodní nádrž Budišov nad Budišovkou. Z koupališť vybírám městské koupaliště a wellness centrum Bruntál, plovárnu na Výsluní v Úvalně, nebo letní koupaliště v Krnově.

Moc si to užíváme, přijeli jsme až z Opavy. Děkujem moc krásné, božské to je.”

Smyslem aplikace je spojit jednotlivá koupaliště s mapou. Lidé tak ve svém mobilu nebo tabletu vidí fotografii místa ke koupání, dočtou se základní informace a mohou se prokliknout k webovým stránkám, kde se dozvědí vše ostatní.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail