Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovské pletařky pomohly postižené holčičce

Pletařky z Orlové a Rychvaldu pomohly malé postižené holčičce. Během charitativní akce získaly peníze na léčbu její nemoci a to způsobem dar za dar.

Sedmnáct seniorek z Orlové a Rychvaldu už několik let pomáhá potřebným lidem. Jejich pletené deky, ponožky, dětské čepičky  putují například do afické Malavy. Na konci června se rozhodly ve spolupráci se spolkem Vějíř života pomoc pětileté Stelince z Českého Těšína, na léčbu Rettova syndromu. Na golfovém hřišti v Kravařích uspořádali charitativní akci a to formou dar za dar. Každý kdo finančně přispěl, dostal darem pletené výrobky.

„Všechny tyto babičky pracují srdcem, protože to srdíčko je opravdu obrovské. Je tam místo pro děti, vnuky, přátelé, dobré lidi z blízkého okolí. Pokud můžeme pomoc a být užitečné, je to takové třči v jednom,“ řekla pletařka Růžena Šajdáková.

Na konci prázdnin se pletařky se Stelinkou, její maminkou a sestřičkou osobně setkaly a předaly deset tisíc korun.

„Byli jsme velmi rádi. Každá korunka nám určitě pomůže. Pro Stelinku to znamená, že bude mohla v příštím školním roce rehabilitovat, budeme mohli si ty penízky odložit na lázně apod,“ řekla maminka Stelinky Adriana Štrossová.

Ne všechno totiž zdravotní pojišťovna proplácí. Některé věci musí rodiče Stelinky hradit sami.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy