Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické památky se představily v Mošnově

1. září se v Mošnově na letišti Leoše Janáčka sešli příznivci historických letadel, vlaků a aut, a to v rámci akce s názvem Technické dědictví - Tatra a Vagonka, aneb práce našich předků. Návštěvníci zde spatřili i repliku letounu Tatra T 101.

U příležitosti 80. výročí světového rekordního dálkového letu letounu Tatra T 101, který byl vyroben ve Studénce, připraviia organizace SAK Studénka akci, na které široké veřejnosti představila technické památky, které vytvořili naši předci.

“Je to oslava 80. výročí historického, rekordního, světového letu, který vytvořilo původní letadlo. My tady máme jeho repliku. V roce 38 udělalo dálkový let z Prahy do Chartúmu. Má původní motor z Tatry. Řekli jsme si, že když už máme letadlo, které se vyrobilo ve Studénce s motorem, který se vyrobil v Kopřivnici, že bychom mohli oslavit i další partnery, takže jsme oslavili i tu kopřivnickou Tatru. Dneska tu tedy máme nákladní vozy, Technické muzeum Tatra a ještě výrobky ze Studénky, což jsou historické vagóny, které jezdí na trase Štramberk - Mošnov - Studénka a zpátky, a taky z Kopřivnice nebo ze Studénky vyrobený pantograf, který jezdí na pravidelné lince z Ostravy Hlavního nádraží tady do Mošnova,” uvedl vedoucí propagace a programu SAK Studénka Jan Rodek

Své zastoupení mělo i železniční muzeum moravskoslezské, které přivezlo modelovou železnici. Návštěvníci si zkrátka měli co prohlížet.

“Vynikající záležitost,” pochválil návštěvník akce. “Je to tu fakt super,” přitakal druhý a třetí dodal: “Zatím to vypadá docela zajímavě. Procházíme se s prckama, líbí se jim to.”

Připraven byl i doprovodný program pro celé rodiny, například stavění z Merkuru, závodní simulátory a mnoho dalšího.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Dnes
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MODĚVA, oděvní družstvo Konice

od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

CONTEG, spol. s r.o. - provozovna Pelhřimov

od 23 500 Kč/měsíc

Detail

Richard Ferenčák-prac.

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků