Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické památky se představily v Mošnově

1. září se v Mošnově na letišti Leoše Janáčka sešli příznivci historických letadel, vlaků a aut, a to v rámci akce s názvem Technické dědictví - Tatra a Vagonka, aneb práce našich předků. Návštěvníci zde spatřili i repliku letounu Tatra T 101.

U příležitosti 80. výročí světového rekordního dálkového letu letounu Tatra T 101, který byl vyroben ve Studénce, připraviia organizace SAK Studénka akci, na které široké veřejnosti představila technické památky, které vytvořili naši předci.

“Je to oslava 80. výročí historického, rekordního, světového letu, který vytvořilo původní letadlo. My tady máme jeho repliku. V roce 38 udělalo dálkový let z Prahy do Chartúmu. Má původní motor z Tatry. Řekli jsme si, že když už máme letadlo, které se vyrobilo ve Studénce s motorem, který se vyrobil v Kopřivnici, že bychom mohli oslavit i další partnery, takže jsme oslavili i tu kopřivnickou Tatru. Dneska tu tedy máme nákladní vozy, Technické muzeum Tatra a ještě výrobky ze Studénky, což jsou historické vagóny, které jezdí na trase Štramberk - Mošnov - Studénka a zpátky, a taky z Kopřivnice nebo ze Studénky vyrobený pantograf, který jezdí na pravidelné lince z Ostravy Hlavního nádraží tady do Mošnova,” uvedl vedoucí propagace a programu SAK Studénka Jan Rodek

Své zastoupení mělo i železniční muzeum moravskoslezské, které přivezlo modelovou železnici. Návštěvníci si zkrátka měli co prohlížet.

“Vynikající záležitost,” pochválil návštěvník akce. “Je to tu fakt super,” přitakal druhý a třetí dodal: “Zatím to vypadá docela zajímavě. Procházíme se s prckama, líbí se jim to.”

Připraven byl i doprovodný program pro celé rodiny, například stavění z Merkuru, závodní simulátory a mnoho dalšího.

Nahlásit chybu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail