Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sanatorium Jablunkov zrekonstruovalo oddělení

Sanatorium Jablunkov slavnostně otevřelo nově zrekonstruované oddělení pro léčbu plicních chorob. Práce trvaly zhruba půl roku. Důvodem rekonstrukce byla vestavba nových sociálních zařízení do pokojů.

Slavnostním přestřižením pásky bylo v sanatoriu v Jablunkov otevřeno nově zrekonstruované oddělení pro léčbu plicních chorob. S pracemi se začalo na počátku března a skončily na konci srpna.

"To, co je za námi vidět bylo vlastně celé rozbourané, zůstala akorát jedna přepážka. Všechny mezipokojové příčky byly shozeny a vystavěny zcela znova. Hlavním důvodem rekonstrukce byla vestavba nových sociálních zařízení pro pokoje, takže teď každých pět lůžek, tedy dva pokoje, má vlastní sociální zázemí," uvedl ředitel Sanatoria Jablunkov Jan Zawada

Součástí prací bylo i zhotovení nového výtahu a také oprava některých oken o patro níže, které už byly ve špatném stavu. Rekonstrukce vyšla zhruba na 25 milionů korun. Na financování se významným způsobem podílel Moravskoslezský kraj.

"Kraj poskytl zhruba 14 milionů navýšením základního jmění, protože se jednalo o akciovou společnost, a zbytek poskytl jako návratnou půjčku, která bude z dlouhodobého hlediska zpátky hrazena z výnosů," sdělil náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer (ANO)

Sanatorium Jablunkov by rádo zrekonstruovalo také další oddělení pro léčbu plicních chorob, které se nachází o patro výš a které je prakticky ve stejném stavu. Vše ale záleží na financích.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

RD Rýmařov s. r. o.

od 24 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

StaffLines, s.r.o. - Říčany

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků