Za usmrcení dvou lidí u Jablunkova dostal řidič podmínku

Konečné rozhodnutí udělal v úterý Krajský soud v Ostravě v případě tragickém srážky dvou vozů v u Mostů u Jablunkova. Potvrdil rozhodnutí okresního soudu a vinu přisoudil řidiči vozu Audi, který jel příliš rychle, na mokré vozovce dostal smyk a v protisměru smetl auto. V něm zahynulo dítě a v nemocnici i jeho babička. Viník dostal dva a půl roku vězení s podmíněným odkladem na 5 let.

Reklama

V srpnu 2016 se po silnici u Mostů u Jablunkova řítil ve svém Audi 36letý řidič. Pršelo, ale on jel přesto velmi rychle. Podle znalce nejméně 97 km v hodině v devadesátce. Zřejmě pak vjel do nějaké kaluže, dostal smyk a v protisměru narazil do auta, ve kterém jela 64letá žena a její dvě vnoučata. 8letá dívka zemřela na místě, babička v nemocnici. Chlapec byl těžce zraněn. Okresní soud potrestal řidiče Audi podmíněným trestem na dva půl roku s odkladem na 5 let. Řidiči ani žalobci se trest nelíbil a tak rozhodoval odvolací soud. Ten trest potvrdil. "Pachatel byl uznán vinným ze spáchání nedbalostního trestného činu. Soud přihlédl ke stejným důkazům, jaké byly provedeny na okrese a k tomu přibyl jeden znalecký posudek," shrnul rozsudek mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Obhájce se snažil prokázat, že řidič Audi za nic nemohl. To se mu ale nepodařilo. "Hlavní příčinu nehody spatřujeme na straně obžalovaného, který nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám, stavu vozovky a vlastnostem vozidla," vysvětlil soudce. Obhájce Reného Gemmela ale nepřesvědčil: "Trvám na tom, že se jedná o nehodu, která byla způsobena vyšší mocí, nikoli odsouzeným," řekl po rozsudku. 

Spokojen ale nebyl ani žalobce. Ten usiloval o to, aby řidič skončil ve vězení. Odsouzený má totiž na kontě více než 30 přestupků, většinou za překročení povolené rychlosti. "Považuji to za špatný signál všem pirátům silnic, protože došlo k neodčinitelnému následku smrti dvou osob," kroutil hlavou státní zástupce Pavel Šára.

Součástí trestu byl také zákaz řízení na 7 let. Rozsudek je pravomocný. 
Dokument Bufo Alvarius o nejsilnějším přírodním psychedeliku

15.11. 19:00 - 13.11. 19:55
Celý MS kraj, Bývalé Kino Tatra, Studénka

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 22 600 Kč

Detail

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu