V kauze smrtící drogy přibývá zadržených i předávkovaných

I přes varování, která chrlí všechny sdělovací prostředky, v Ostravě stále přibývá osob předávkovaných syntetickým kanabinoidem. Ten se objevil poprvé v pondělí, kdy dokonce po jeho požití zemřel bezdomovec. Policisté také stahují smyčku kolem dealerů, kteří drogu šíří. V patek už měli za mřížemi celkem šest pachatelů.

Reklama

Od pondělí pracují desítky policistů krajského ředitelství na případu smrtící drogy, která se nekontrolovaně šíří po Ostravě. Lidé podceňují varování a do pátečního rána už zdravotníci museli v souvislosti se syntetickým kanabinoidem ošetřit 21 lidí. "Typickými příznaky pro tuto skupinu postižených byly poruchy vědomí nebo bezvědomí. Při těžších intoxikacích i křečové stavy a rovněž stavy agitace a dezorientce," popisuje mluvčí Zdravotnické záchranné služba MS kraje Lukáš Humpl.

Policisté zatím nezveřejnili, jakým způsobem se kanabinoid do Ostravy dostal. Krabici s asi 500 dávkami našla v kontejneru bezdomovkyně. Prý v něm bylo ještě 5 dalších krabic. Každým dnem také přibývá zatčených lidí, kteří jsou zapojeni do šíření drogy. "Kriminalisté zahájili trestní stíhaní šesti mužů. Mezi posledními případy je i stíhání 36letého muže,"  upřesňuje mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Policisté už také zajistili asi 100 dávek drogy. Je ve dvou různých formách. Buď jako rostlinná hmota zelené barvy, která je vhodná například ke kouření a nebo také jako bílá krystalická látka. Účinek je podobný. "Tyto látky působí v mozku v centrální nervové soustavě a na místo účinku se dostávají okamžitě," vysvětluje Marie Staňková z Ústavu soudního lékařství FNO.

Důležité jaké také zdůraznit, že všechny vážné stavy  byly po konzumaci alkoholu v kombinaci s drogou. Zdravotníci i policisté znovu důrazně varují před užitím této smrtící drogy.
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 15:00 - 24.04. 19:49
Celý MS kraj, Zámek Kunín, Kunín

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 18:00 - 24.04. 19:49
Celý MS kraj, Evangelický kostel Albrechtice

BEST, a.s.,
Ostrava-město
od 22 000 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu