Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí vystaví dopravní terminál

Frýdlant nad Ostravicí bude mít nový dopravní terminál. Ten propojí autobusovou a vlakovou dopravu a stane se výchozím bodem hlavně pro návštěvníky směřující do Beskyd i do města. V této chvíli je hotova projektová dokumentace stavby.

Ulice Poštovní ve Frýdlantu nad Ostravicí byla pro město estetickou zátěží. Část pozemků, které leží na straně Českých drah, sloužící jako skladiště a depo pro železnici, nepůsobí zrovna reprezentativním dojmem. Vedení radnice proto rozhodlo o odkupu těchto pozemků s tím, že zde vybuduje novou zónu, která návštěvníky příjemně nasměřuje do Beskyd.

“Jednu část ulice Poštovní už jsme odkoupili. Je to ta část od křižovatky u kolejí až po poštu. Tam jsme vybudovali dva autobusové zálivy. Z té části u kolejí, která zůstane volná, vznikne taková zelená zóna. Další část zůstane pro vyřešení ČD Cargo a parkovacích míst,” uvedla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

V další části pak město vystaví Dopravní terminál, s jehož projektovou dokumentací se vedení radnice seznámilo před několika dny.

“Řešíme celý ucelený prostor pro autobusovou dopravu, kde budou jednotlivá autobusová stanoviště. Cestující budou mít přímou vazbu na přestup na vlakovou dopravu a přímou vazbu na odstavné parkoviště. Součástí je i návaznost pěších tras, koridorů, cyklostezek apod.,” popsala vedoucí projektantka realizující společnosti Dagmar Klajmonová.

Výstavba nového dopravního terminálu by měla začít už během příštího roku.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

GROSSMANN, spol. s r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá,

od 26 020 do 33 930 Kč/měsíc

Detail

"P" atelier, s.r.o. - 001

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků