Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Krnově otevřeli novou pumptrackovou dráhu

V Krnově slouží milovníkům jízdních kol, koloběžek, nebo in-linů nová pumptracková dráha. Je dlouhá 65 metrů, dá se různě modulovat a vznikla na travnaté ploše vedle Střediska volného času.

Pumptrack je v poslední době hitem. Slouží lidem všech věkových kategorií především ke zdokonalování jízdy na kolech, koloběžkách, in-linech nebo skateboardech. Naučí se lépe pracovat s těžištěm a rovnováhou svého těla. Nově jej mohou využívat i sportovní nadšenci v Krnově.

“Výhodou je přilehlé dopravní hřiště, kde si děti, které přijdou, mohou půjčit kola a helmy. Podmínkou je tady navštěvovat tu dráhu v helmách z hlediska bezpečnosti. Princip té dráhy, říká už vlastně ten název, že vy jste vlastně na tom dopravním prostředku a jako kdyby pumpujete. Vždycky, když jedete z toho kopečka, tak se musíte zhoupnout a pak vás to vynese nahoru, takže taková jako pumpička lidově řečeno,” říká Veronika Kozlíková, ředitelka SVČ Krnov

Pumptracková dráha je denně vytížená a oblíbili si ji zejména kluci na koloběžkách.

Zatím jsme spadl jednou, ale jako není to moc těžké na tom jezdit. Jenom nesmíte na tom dělat blbiny.”

“Baví mě to hodně, teď na to jezdím každý den po škole vlastně a je to hodně super.

Že se dá na tom skákat jakože aji, jde na tom hodně skákat.”

“Mi se na tom líbí, že ta volnost jako kdyby, když jedeš z kopce, tak to je hrozně rychlé prostě.”

“Když jedeš z kopce, tak se musíš zapřít do řídítek a trošku skrčit kolenama.”

Uzavřený okruh s boulemi, vlnami a klopenými zatáčkami je otevřen denně od 9 do 18 hodin a po celou dobu je pod dohledem správce. Město za pumptrackovou dráhu zaplatilo téměř 900 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy