Wolfram prověřil v Libavé schopnosti žáků i studentů

Vojenský výcvikový prostor Libavá je využíván především pro ostrý výcvik profesionálních vojáků. Jednou z mála výjimek, které armáda dělá, je finále branného závodu Wolfram. Pořádá ho Krajské vojenské velitelství Ostrava a účastní se ho žáci a studenti z celého kraje.

Třetí ročník branného závod Wolfram začal v dubnu oblastními koly. Pojmenován byl na počest parašutistů, kteří za války operovali na území protektorátu. Celkem se uskutečnilo 12 oblastních kol, ze kterých ti nejlepší žáci základních a středních škol postoupili do finále na Libavé. "Pro nás je velmi důležité, abychom otázku branné problematiky touto formou, která je dětem nejbližší,  přinesli od Jablunkova až po Krnov,"  vysvětluje ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava Jaroslav Hrabec

Finále se uskutečnilo ve dvou dnech. 34 čtyřčlenných týmů muselo plnit nejrůznější náročné úkoly po trati dlouhé asi tři kilometry. "Beru to jako koníček. Baví mě to," říká jeden ze závodníků a další ho doplňuje: "Je to super soutěž, jsou tady fajn lidi."

S každým týmem přijel také učitel. Branný závod se všem líbil. Branná výchova na školách dnes chybí. "V dnešní době je dobré, že se takové soutěže dělají, protože dnešní generaci to chybí," říká učitel Gymnázia Třinec Marcel Gibiec a kolega ze Střední školy technických oborů Havířov Jaroslav Telecký dodává: "Je to úplně suprový. Kluci se seznámí s technikou a hlavně si procvičí i tu historii. Ta k nám patří."

Mezi základními školami zvítězili žáci z Krnova z Janáčkova náměstí a soutěž středních škol ovládli studenti Matičního gymnázia v Ostravě. 

XIII. Hodoňovický masopust

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

JIP východočeská, a.s. - Ostrava

od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

VIVIANUS s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků