Reklama

Wolfram prověřil v Libavé schopnosti žáků i studentů

Vojenský výcvikový prostor Libavá je využíván především pro ostrý výcvik profesionálních vojáků. Jednou z mála výjimek, které armáda dělá, je finále branného závodu Wolfram. Pořádá ho Krajské vojenské velitelství Ostrava a účastní se ho žáci a studenti z celého kraje.

Reklama

Třetí ročník branného závod Wolfram začal v dubnu oblastními koly. Pojmenován byl na počest parašutistů, kteří za války operovali na území protektorátu. Celkem se uskutečnilo 12 oblastních kol, ze kterých ti nejlepší žáci základních a středních škol postoupili do finále na Libavé. "Pro nás je velmi důležité, abychom otázku branné problematiky touto formou, která je dětem nejbližší,  přinesli od Jablunkova až po Krnov,"  vysvětluje ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava Jaroslav Hrabec

Finále se uskutečnilo ve dvou dnech. 34 čtyřčlenných týmů muselo plnit nejrůznější náročné úkoly po trati dlouhé asi tři kilometry. "Beru to jako koníček. Baví mě to," říká jeden ze závodníků a další ho doplňuje: "Je to super soutěž, jsou tady fajn lidi."

S každým týmem přijel také učitel. Branný závod se všem líbil. Branná výchova na školách dnes chybí. "V dnešní době je dobré, že se takové soutěže dělají, protože dnešní generaci to chybí," říká učitel Gymnázia Třinec Marcel Gibiec a kolega ze Střední školy technických oborů Havířov Jaroslav Telecký dodává: "Je to úplně suprový. Kluci se seznámí s technikou a hlavně si procvičí i tu historii. Ta k nám patří."

Mezi základními školami zvítězili žáci z Krnova z Janáčkova náměstí a soutěž středních škol ovládli studenti Matičního gymnázia v Ostravě. 

Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 16.07. 12:59
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Stavby IZOtrade s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu