Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj prezentuje na veletrhu svou chytrost

Moravskoslezský kraj prezentuje svou chytrost na 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Kromě svého konceptu chytrého regionu představuje i produkty čtyř inovativních firem z našeho kraje.

Chytré strojírenství. Takto nazval Moravskoslezský kraj svou expozici na letošním jubilejním 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Otevřena byla za účasti představitelů MS kraje a těší se velkému zájmu. Návštěvníci například obdivují nejen jedinečnou dodávky na elektrický pohon, ale také první elektrický legendární pionýr. Elektromobilita má totiž v našem regionu důležité místo.

„Nejsou z toho žádné exhaláty a je to praktické.“ „Rozhodně je zajímavé, jak elektromobilita pokročila a hlavně to, jak se staráme o ovzduší,“ řekli návštěvníci.

Ale není to jen elektromobilita, kterou se kraj v rámci chytrého regionu prezentuje. Své místo tady mají i další hi-tech technologie, které se zrodily právě v našem kraji.

„Moravskoslezský kraj dal příležitost vystavovat své know-how a své produkty těm nejlepším firmám, které vyvíjí produkty v oblasti tzv. chytrého strojírenství. Je to především robotická ruka, elektrické vozítko a pionýr, dále je to kogenerační jednotka a chytré měření spotřeby vody,“ upřesnil marketingový specialista Chytrého regionu Vladimír Maryška.

Za koncept budování chytrého regionu získal MS kraj už několik ocenění, V loňském roce vyhrál národní soutěž Chytrá města pro budoucnost v kategoriích Projekt a Idea 2017. Za projekt Koncepce a vize Chytřejší kraj získal titul Chytrý region.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MONEUREST s.r.o. - ACL Anodizing s.r.o.

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

VASPO VAMBERK, s.r.o.

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Petr Rabin - Český Těšín

od 87 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků