Reklama

MS kraj prezentuje na veletrhu svou chytrost

Moravskoslezský kraj prezentuje svou chytrost na 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Kromě svého konceptu chytrého regionu představuje i produkty čtyř inovativních firem z našeho kraje.

Reklama

Chytré strojírenství. Takto nazval Moravskoslezský kraj svou expozici na letošním jubilejním 60. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Otevřena byla za účasti představitelů MS kraje a těší se velkému zájmu. Návštěvníci například obdivují nejen jedinečnou dodávky na elektrický pohon, ale také první elektrický legendární pionýr. Elektromobilita má totiž v našem regionu důležité místo.

„Nejsou z toho žádné exhaláty a je to praktické.“ „Rozhodně je zajímavé, jak elektromobilita pokročila a hlavně to, jak se staráme o ovzduší,“ řekli návštěvníci.

Ale není to jen elektromobilita, kterou se kraj v rámci chytrého regionu prezentuje. Své místo tady mají i další hi-tech technologie, které se zrodily právě v našem kraji.

„Moravskoslezský kraj dal příležitost vystavovat své know-how a své produkty těm nejlepším firmám, které vyvíjí produkty v oblasti tzv. chytrého strojírenství. Je to především robotická ruka, elektrické vozítko a pionýr, dále je to kogenerační jednotka a chytré měření spotřeby vody,“ upřesnil marketingový specialista Chytrého regionu Vladimír Maryška.

Za koncept budování chytrého regionu získal MS kraj už několik ocenění, V loňském roce vyhrál národní soutěž Chytrá města pro budoucnost v kategoriích Projekt a Idea 2017. Za projekt Koncepce a vize Chytřejší kraj získal titul Chytrý region.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Caveman / představení

Dnes 18:30 - 22:43
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Zítra 19:30 - 15.06. 22:43
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 15.06. 22:43
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu