Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena z Ostravy pomstila útok na svého otce vraždou

Na jaře jsme vás informovali o válce mezi romskými rodinami v Ostravě, která začala hrozit po vraždě 40letého muže. Probodla ho mladá žena, aby pomstila svého otce. Zavražděný muž ho totiž surově zmlátil v herně. Útočnici nyní u soudu hrozí až 20 let vězení, protože podle žalobce vraždu plánovala a přinesla si sebou velký kuchyňský nůž.

Krev na podlaze bytu v Ostravě-Muglinově označuje místo, kde se vražda na konci března stala. 27letá žena tehdy přijela k domu taxíkem, zabušila na dveře a slovně se pustila do nájemníka. V kabelce měla nůž s 20cm dlouhou čepelí. Po chvíli dorazil i její otec a snažil se zřejmě konflikt uklidnit. Místo toho se strhla rvačka, kterou žena ukončila jedinou ranou do hrudi nájemníka. Soud se ale snažila přesvědčit, že šlo o obranu, což potvrzuje i její otec. "Ona není žádný vrah. Oni se tam šarpali, řvali po sobě a on si nedal říct. Víc vám teď neřeknu," vzpomíná otec obžalované.

Případ se sice nejprve vyšetřoval jako ublížení na zdraví z následkem smrti, ale později byl překvalifikován a dokonce na vraždu z rozmyslem, což zvyšuje trestní sazbu. "Jaká obraná, když k tomu dojde tři dny poté. Dcera jede za útočníkem do místa bydliště, vezme si nůž a tam útočníka bodne. Podle mého názoru to žádná nutná obrana nebyla,"  vysvětlil žalobce Radim Sobek.

Ženu poměrně jednoznačně usvědčují i svědkové. To, že měla v kabelce nůž, nebyla náhoda. U soudu tvrdila, že chtěla vše urovnat. “Vytáhla ten nůž a schovala ho za sebe. Pak říkala ty mě odprosíš, klekneš na kolena a budeš prosit ty m... jedna. On se jí omlouval, že byl ožralý a že nechtěl. Já jsme šla rychle k těm vchodovým dveřím a řekla jsem jejímu tátovi ať rychle jde, že jeho dcera má nůž. On šel dolů a říkal Kačo, co tu děláš? Tak ona chytla ten nůž a bodla ho,” popsala útok svědkyně

Motivem byla podle žaloby msta. Žena prý velmi špatně nesla, že ji před očima surově zmlátili otce, který ji celý život chránil. Obžalované hrozí 20 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy